Паласио върна Интер на пътя на победата

Интер взе първата си победа за 2013 г. като надви 2:0 у дома Пескара. С това нерадзурите сложиха край на серия от 3 мача без победа. Отборът на Страмачони контролираше мача през цялото време и пропусна да спечели по-убедително.

Родриго Паласио откри след половин час игра. Последваха редица пропуски, но в 54-ата минута Фреди Гуарин удвои след пас на Паласио. До края Интер изпусна още голове, а дебют направи новото попълнение Томазо Роки.

След победата Интер събра 38 точки и излезе на третото място изпреварвайки поне за една вечер Наполи. Вторият Лацио има точка повече, а лидера Ювентус - 6.

Интер започна кошмарно 2013 г. като загуби с 0:3 от Удинезе в първата си среща за годината. Сега нерадзурите имаха първото си домакинство тази година срещу Пескара. Гостите пристигнаха в отлично настроение след победата с 2:0 срещу Фиорентина в миналия кръг.

В първият мач за сезона двата отбора се срещнаха в Пескара и срещата приключи с класическо 3:0 за Интер.

Нерадзурите обаче бяха в тежък момент, защото нямаха победа в последните 3 кръга и взеха само 8 точки от последните 8. В следствие на това изостанаха на 9 точки от лидера Ювентус. Пескара пък спечели в три от последните 4 кръга.

Треньорът на домакините Андреа Страмачони имаше проблеми със състава особено в защита. Жуан и Ранокия бяха наказани, а Самуел - контузен. Това принуди Камбиасо да играе в отбрана. В средата на терена дебют направи Марко Бенаси, който е на 18. Диего Милито също не започна мача, а остана на пейката. В атака бяха Родриго Паласио и Антонио Касано.

За Пескара нямаше сериозни проблеми. Липсваше единствено наказания Тони. Включването на Колучи на неговото място бе единствената промяна в състава в сравнение с мача срещу Фиорентина.

Началото на срещата се забави с минутка, защото Джонатан трябваше да си смени бутонките. На трибуните беше холандския халф Уесли Снайдер, който според пресата е пред трансфер в Галатасарай.

Интер започна силно мача. В първите 10 минути нерадзурите атакуваха непрестанно. В 6-ата те бяха близо до откриване на резултата. Бенаси подхвана контраатака и подаде към Гуарин, който намери в наказателното поле Паласио, който преодоля Модесто, но от малък ъгъл не уцели вратата.

Домакините тотално доминираха през първата част. Атаките обаче не бяха достатъчно прецизни и до голови ситуации не се стигаше често. В 17-ата минута след корнер Силвестре не успя да стреля, но атаката продължи и Касано имаше пространство отляво. Ударът му обаче бе боксиран от вратаря Перин.

Натискът на Интер даде резултат в 30-ата минута. Киву подаде напред към Касано, който със сила намери Паласио. Аржентинецът овладя и от около 15 метра прати топката в ъгъла - 1:0. Това бе шестият гол на Паласио за сезона и първи от ноември насам.

В края на полувремето Интер имаше още една добра възможност. Касано отново бе в основата с хубав пас надясно към Джонатан, който обаче опропасти всичко с неточно центриране.

Второто полувреме започна като първото - с натиск на Интер. Още в първата атака Паласо се озова сам срещу вратаря, но имаше засада. Нападателят все пак вкара топката в мрежата, за което получи жълт картон.

В 52-ата минута Гуарин подаде отлично на Джонатан, който стреля по диагонала, но не уцели вратата. В тези минути Интер натисна много сериозно. В 54-ата нерадзурите вкараха втори гол. Паласио получи топката отдясно в наказателното поле, много добре задържа и вместо да стреля, подаде към свободния Гуарин, който вкара в празната врата за 2:0.

В следващата атака Касано подаде към Гуарин, който без да иска отклони топката към Паласио. Ударът на аржентинеца бе блокиран от Капуано. В края треньора Страмачони направи промени и даде почивка на някои от играчите. Новото попълнение Томазо Роки влезе на мястото на Касано и записа своя дебют за нерадзурите.

Интер имаше още положения за гол. Паласио, Роки и Перейра отправиха добри удари, но без успех. Вратарят Перин и защитниците пред него ги блокираха. Перин се справи отлично при един много силен удар на Перейра.

В крайна сметка Интер спечели с 2:0 и взе първи точки за 2013 г. Нерадзурите спечелиха за шести пореден път срещу този съперник и излязоха трети.

ИНТЕР - ПЕСКАРА 2:0
1:0 Паласио 30
2:0 Гуарин 54

ИНТЕР: Ханданович, Силвестре, Камбиасо, Киву, Бенаси, Гуарин (78 Мудингай), Перейра, Санети, Джонатан, Касано (68 Роки), Паласио (87 Милито)

ПЕСКАРА: Перин, Терлици, Балдзано, Модесто, Капуано, Колучи, Ниелсен (64 Кашоне), Бярнасон, Челик (77 Абрускато), Хонатас, Вайс (82 Капрари)