Милито се завърна с гол, Интер бие 3:1

Интер показа признаци, че излиза от кризата, като победи с 3:1 Киево у дома. Нерадзурите играха силно, създадоха редица положения и вкараха три пъти. Диего Милито ознаменува завръщането си в игра с гол. Разписаха се още Касано и Ранокия. Точен за тима от Верона бе Ригони.

След победата Интер излезе четвърти само на точка зад третия Лацио. Нерадзурите изпревариха градския съперник Милан, който по-рано през деня завърши наравно 1:1 с Каляри.

Само 95 секунди бяха необходими на Интер да открие резултата днес. Антонио Касано бе точен с хубав удар, който изненада вратаря. След това обаче Киево изравни, но равенството се запази само 5 минути. Андреа Ранокия вкара с глава след корнер на Касано, а след паузата и Диего Милито се разписа.

Интер започна кошмарно 2013 г., като имаше само една победа от последните 7 изиграни мача. Нерадзурите загубиха от Сиена с 1:3 в последния си шампионатен мач и сега искаха да покажат по-добра игра.

Треньорът на Интер Андреа Страмачони приветства в състава Диего Милито, който започна титуляр. Страма промени схемата и заложи на 4-3-3. Капитанът Санети бе върнат в отбрана, като в атака действаха Паласио, Касано и Милито.

Новото попълнение Матео Ковачич въобще не беше в състава, а зад триото в атака бяха Камбиасо, Гаргано и Кузманович.

Треньорът на Киево Корини също действа изненадващо. Той не пусна както по традиция петима в отбрана, а заложи на схема с четири играчи в защита. На върха на атаката бяха Палоски и Теро.

Началото бе прекрасно за Интер. След само 95 секунди игра нерадзурите поведоха. Антонио Касано центрира от корнер и след удари с глава на Ранокия и Жуан защитата на Киево изчисти. Касано обаче стреля силно изненада вратаря Пуджони на близката греда.

В 12-ата минута защитата на Интер проспа едно центриране от фаул на Торо към Ачерби, който оставен сам стреля, но бившия играч на Милан прати топката встрани от вратата на неподвижния Ханданович.

Отбраната на Интер не бе на ниво и допусна изравнителен гол в 21-ата минута. Бранителите не се намесиха на ниво при едно включване на Ригони при центриране на Джокич и Ригони останал сам срещу Ханданович не сбърка при удара с глава - 1:1.

Интер отвърна веднага с хубава атака. Камбиасо получи чудесен пас от Касано и стреля, но вратаря Пуджони изби.

Той обаче нямаше какво да стори минута по-късно, когато Интер поведе. От ъгловия удар, изпълнен от Касано, Ранокия скочи най-високо и с глава заби топката в мрежата за 2:1.

Интер продължи да напада и да търси гола. Касано отново бе в основата на добра атака, като опита пас към Гаргано, който обаче не уцели топката. Халфът на Интер нямаше късмет и по-късно, когато шутира добре от фаул, но уцели гредата.

Второто полувреме започна за Интер така, както и първото - с гол. Камбиасо напредна отдясно и подаде в наказателното поле за Милито, който спря и стреля в ъгъла - 3:1. Това бе първи гол на нападателя от 9 декември насам и негов 14-и от началото на сезона. Принца има 60 попадения от 111 мача за Интер в Серия А.

Само 2 минути след това вратаря Пуджони на два пъти трябваше да спасява своя тим от нов гол. Пак Камбиасо бе в основата, но този път изведе Паласио, който стреля, но вратаря на Киево изби. Нагатомо опита добавка, но отново стража на гостите се намеси и изби с крак.

Интер продължи да играе разнообразно в атака. Касано финтира двама в центъра и пусна добре към Паласио вдясно, който веднага стреля към далечния ъгъл, но твърде високо.

Резервата Алварес също опита удар от дистанция, но Пуджони изби. В 76-ата минута стадиона изригна, защото в игра се появи Деян Станкович. За сръбския ветеран това бе първи мач от май 2012 г. насам. Той не игра 9 месеца след като се подложи на операция на ахилеса.

Веднага след това Интер имаше троен шанс за гол в една атака, но първо Пуджони изпревари Алварес, после отрази удара на Паласио, а в третия случай защитник блокира пътя на топката.

В крайна сметка Интер продължи отличната си серия у дома. Вече 10 поредни срещи на "Сан Сиро" отбора няма поражение. В тях взе 7 победи и 3 равенства. Това бе пети пореден успех над Киево за Интер в първенството. Летящите магарета останаха 13-и с 28 точки в актива.

ИНТЕР - КИЕВО 3:1