Интер издрапа до 2:2 срещу Торино у дома (видео)

Торино бе на път да хвърли сензацията на кръга, като водеше като гост на Интер, но стигна само до 2:2, въпреки че игра много добре. Нерадзурите трябва да са по-щастливия отбор от точката, защото Биковете имаха повече положения и вратаря Ханданович спаси своите.

След този хикс нерадзурите пропуснаха възможността да се доближат до третия Лацио, като останаха на три точки зад Орлите.

Мачът започна отлично за Интер и домакините поведоха с гол на Кристиян Киву още в петата минута. Румънецът се разписа директно от фаул, но след това се контузи и бе сменен още в средата на първата част.

Бившият юноша на Интер Рикардо Меджорини наказа нерадзурите, като вкара и двата гола за Торино. Това е първият случай, в който Меджорини се разписва два пъти в един мач от Серия А. Той изравни резултата преди почивката, а след нея даде аванс на Торо.

Резервата Естебан Камбиасо донесе точката след хубаво подаване на Хавиер Санети. Равенството обаче едва ли ще задоволи треньора Страмачони, след като нерадзурите имат само една победа в последните 6 мача.

Треньорът на Интер Андреа Страмачони беше доволен да приветства обратно в състава Антонио Касано, който се възстанови от контузията и започна титуляр в атаката редом до Родриго Паласио. Диего Милито и Валтер Самуел обаче не можеха да играят.

Капитанът Хавиер Санети започна срещата и за него това беше мач №591 в Серия А. Само един по-малко от втория във вечната ранглиста е Пиетро Виерховод.

Торино дойде в отлична форма. Биковете не бяха губили от началото на 2013 г.  - пет поредни мача без поражение в първенството, включително победи в последните 2 кръга.

Интер обаче поведе още с първата си атака в мача. В 5-ата минута Бриги събори на границата на наказателното поле Касано и Интер получи фаул. Кристиян Киву изпълни перфектно и реализира за 1:0. Ударът му бе точен и силен, като прехвърли стената и се заби под сглобката на гредите.

Торино обаче не се уплаши от този ранен гол и тръгна напред. Постепенно Биковете овладяха играта и погледнаха към вратата на Ханданович. Д'Амброзио центрира от фланга, но никой не успя да засече топката. Все пак Торино играеше много добре в дефанзивен план и владееше топката повече.

И когато Торо имаше проблеми да създаде добро положение за гол, от Интер помогнаха. Фреди Гуарин изработи изравнителния гол на гостите.

В 23-ата минута колумбиеца владееше топката на границата на своето наказателно поле след пас на Ханданович, но Гуарин сбърка с паса и Меджорини отне. Нападателят на Торо комбинира с Барето и останал на стрелкова позиция с премерен удар прати топката в ъгъла - 1:1.

Бившият играч на Интер Меджорини наказа нерадзурите след кошмарната грешка на Гуарин. За Меджорини това бе първи гол в Серия А от септември 2011 г. насам. След това той имаше 27 "сухи" мача в първенството, а последното му попадение пак беше срещу Интер.

Малко след това голмайсторът на Интер Кристиян Киву се контузи и бе сменен от Перейра. До края на полувремето Торо игра изключително успешно и не позволи на Интер да застраши сериозно вратата на Жиле. Гостите се оттеглиха на почивка с 60% владеене на топката и с много качествена игра в полузащитата.

Второто полувреме не започна добре за Интер, като Габи Мудингай получи контузия и напусна терена. В това време Торино заби втори гол и направи обрата пълен. Алесио Черчи проби отлично отдясно и пусна великолепно центриране по земята. Рикардо Меджорини бе на точното място, за да засече топкато от границата на вратарското поле за 2:1.

Мудингай не се върна в игра, а на мястото му влезе Камбиасо. Черчи обаче правеше каквото си иска отдясно и след нов пробив защитата на Интер с мъка изби в краката на Меджорини, който стреля високо.

Торино имаше тотално превъзходство на терена и разиграваше топката ниско по земята.

Интер можеше да изравни в 62-ата минута, когато след като Касано задържа дълго топката в наказателното поле я върна назад към Камбиасо, който с отличен пас по земята изведе Паласио, но удара на аржентинеца отиде в аут.

Включването на Камбиасо съживи Интер и постепенно нерадзурите натиснаха. В 66-ата минута именно Камбиасо изравни, след аржентинска комбинация на ветераните. Санети проби отдясно до аутлинията и върна топката към далечната греда където Камбиасо бе съвсем сам и вкара за 2:2.

И точно, когато всички очакваха Интер да се хвърли напред втърсене на победата Торино пропусна да поведе отново. Великолепно центриране отляво бе засечено от Роландо Бианки, но Ханданович успя да избие топката, след което тя се удари в страничната греда.

В ответната атака Касано изведе Паласио зад защитата, но от малък ъгъл аржентинеца не успя да промуши топката покрай плонжа на Жиле и спечели само корнер.

До края нямаше много ситуации, но Торино можеше да спечели в добавеното време. Меджорини бе на път да запише хеттрик след мощен удар,но Ханданович спаси и измъкна точката за Интер.

Торино продължава да чака първата си победа над Интер от 1994 г. насам, но записа шести мач поред без поражение и продължава възхода си. Нерадзурите пък пропуснаха възможността да се доближат до третия Лацио. Интер има 40 точки и е четвърти, на три пункта зад Орлите.

ИНТЕР - ТОРИНО 2:2