Рома само рани Интер, гилотината ще реже на "Сан Сиро"

Отборът на Рома победи у дома с 2:1 Интер в първия полуфинален двубой помежду им от турнира за Купата на Италия. Така двата състава оставиха интригата за реванша на "Сан Сиро".

Наставникът на Рома Зденек Земан заложи на своето 4-3-3, като напред компания на легендата Франческо Тоти правеха младите надежди Ерик Ламела и Матия Дестро. За Интер Андреа Страмачони бе избрал схема 3-5-1-1 и в атака самотник бе Родриго Паласио, който бе таран в отсъствието на Диего Милито и Антонио Касано. Двата тима изнесоха първо полувреме, което премина почти на един дъх.

В седмата минута Дестро получи пас в наказателното поле на гостите, но лекият нападател прати топката по посока на козирката на "Олимпико". Скоро след това Десто отново потърси гола, но Самир Ханданович без проблеми улови удара с глава. В 13-ата минута обаче нищо не можа да спаси "нерадзурите". В прегръдките на римляните бе младокът Алесандро Флоренци. Халфът препарира с глава Ханданович, с което записа третото си попадение в кариерата за Рома.

В 17-ата минута играещият зад нападателя Фреди Гуарин можеше да попари трибуните във Вечния град, но шутът му мина покрай вратата. Секунди по-късно Тоти можеше да матира стража на Интер, но се засуети, а след това головият удар на Ламела бе изчистен в последния момент от Андреа Ранокия. Това бяха свръх силни минути за домакините. В 28-ата минута Ламела отново застраши рамката на Ханданович с опасен изстрел отдясно, а скоро след това лявата греда помогна на словенския вратар на миланския гранд. В 33-ата минута обаче Дестро с глава направи 2:0, след ново центриране отдясно на атаката на "джалоросите".

Младият футболист не се посвени да накаже родния си клуб и дори подобаващо да отпразнува попадението. В последната минута на полувремето обаче Естебан Камбиасо центрира от фаул и Паласио изпревари вратаря Маартен Стекеленбург за 2:1. Острието на гостите бе оставен непокрит пред холандския вратар на Рома.

Втората част започна с един свистящ шут на Жуан, който за късмет на Стекеленбург мина на сантиметри покрай вратата. Междувременно Интер смени схемата си на игра. Юто Нагатомо замени Джоел Оби в средата на терена, а капитанът Хавиер Санети застана на една от характерните си позиции - отдясно на отбраната. Така постройката на 18-кратните шампиони придоби вид 4-4-1-1.

В 64-ата минута у Тоти попадна една лошо отбита топка, но вместо да разстреля Ханданович с едно от своите волета, Принца на Рим направи пас към "Курва Суд", където винаги веят знамена най-верните тифози на "вълците". Скоро след това Паласио можеше да направи 2:2, но не сполучи на два пъти от десетина метра. В 80-ата минута резервата на Интер Рикардо Алварес реши да се прави на бразилския Роналдо и след като навърза двама бранители на "джалоросите", пробва да намери мрежата, но Стекеленбург бе последна преграда пред гола.

РОМА - ИНТЕР 2:1