Интер спечели групата си в Шампионската лига

Интер завърши 1:1 като гост на Трабзонспор в двубой от Шампионската лига. Равенството се оказа достатъчно за "нерадзурите" да се бетонират на първото място в група "Б" с един оставащ мач до края на груповата фаза на турнира.

И двата гола паднаха през първата част. Италианските вицешампиони поведоха с попадение на Рики Алварес в 18-тата минута, а Халил Алтинтоп изравни с прекрасен шут и рикошет във Валтер Самуел в 23-тата.

С 10 точки Интер е недостижим на върха в групата и се класира на осминафиналите, Трабзонспор остава с 6 точки, а Лил и ЦСКА Москва имат по пет пункта.

Мениджърът на лидера в група "Б", Клаудио Раниери, заложи на Диего Милито и Мауро Сарате в предни позиции, като на резервната скамейка малко изненадващо остана Джампаоло Пацини.

Зад двамата нападатели действаха халфовете Рики Алварес, Деян Станкович, Естебан Камбиасо и Хавиер Санети, а защитата се състоеше от централната двойка Лусио и Валтер Самуел и крайните бранители Юто Нагатомо и Кристиян Киву.

В началото домакините упражниха натиск, подкрепяни от своята фанатична публика. Още във втората минута героят за Трабзонспор в първия мач с Интер – Онджей Челюстка – отправи неточен удар към вратата, пазена от Жулио Сезар.

Четвърт час след първия съдийски сигнал звездата на турския отбор Бурак Йълмаз също се опита да затрудни бразилския страж на "нерадзурите". Интер определено изглеждаше странно, но въпреки това поведе.

В 18-тата минута след прекрасно двойно подаване с Диего Милито Рики Алварес откри, а голът беше неговият първи за тима от Милано. Така гостите излязоха напред в резултата, макар и малко незаслужено с оглед на играта до момента.

Не мина много време и Трабзонспор отново създаде опасност пред Жулио Сезар. Бурак беше изведен зад отбраната на Интер, но топката му избяга в последната секунда и той не успя да се разпише.

Това обаче стори Халил Алтинтоп, който вкара страхотно попадение, не без "съдействието" на Валтер Самуел. Турският национал стреля извън наказателното поле на гостите, топката рикошира в аржентинския бранител и влетя в мрежата.

Около 30-тата минута защитниците на италианския вицешампион отново накараха привържениците на своя отбор да настръхнат. При две атаки на Трабзонспор само липсата на повече умение попречи на домакините да се възползват от неадекватните действия на отбраната, наредена от Клаудио Раниери.

Първо Бурак, а после и Аланзиньо бяха близо до втори гол за турския състав. Изстрел на бразилеца беше спасен с мъка от неговия сънародник. Малко след това пък "нерадзурите" имаха шанс, но Сарате не съумя да преодолее Толга.

В последните минути на полувремето Интер беше по-активният от двата тима, обаче не стигна до ново попадение и съперниците се оттеглиха на почивката при равенство 1:1, което щеше да бъде достатъчно на гостите да спечелят групата.

През втората част отново Трабзонспор започна по-добре. В 48-ата минута Бурак шутира с много мощ от пряк совободен удар, но Жулио Сезар беше на мястото си и изби. Голмайсторът от първата среща Челюстка също пропусна нелоша възможност.

Постепенно футболистите на Раниери заиграха с повече самочувствие и шут на Станкович беше спасен с мъка от Толга. При последвалия корнер след разбъркване Диего Милито нанесе удар с глава, кълбото обаче излезе в аут.

В 60-тата минута Мауро Сарате можеше да вкара, но Толга излезе и успя да блокира шута на аржентинеца. Мачът придоби двуостър характер и малко след положението пред вратата на турския отбор Бурак се ядоса след поредния си неуспех срещу Жулио Сезар.

Десетина минути по-късно Аланзиньо, който преди години е играл заедно с вратаря на "нерадзурите" в бразилския Фламенго, поуплаши Клаудио Раниери с бомбен изстрел, който мина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на гостуващия състав.

В 76-тата минута дойде и най-добрата ситуация за Трабзонспор през второто полувреме. Центриране на Челюстка отдясно бе посрещнато с глава от влезлия като резерва Адриан Миержейевски и топката се отби в гредата.

До края на срещата Интер се защитаваше, защото равенството щеше със сигурност да донесе първото място в група "Б" на "нерадзурите". Точно това се и случи и така Трабзонспор, Лил и ЦСКА Москва ще си оспорват втората позиция в последния кръг от мачове.

Трабзонспор – Интер 1:1

0:1 Р. Алварес 18
1:1 Халил Алтинтоп 23

Трабзонспор: Толга, Гловацки, Гирай Качар, Челюстка, Зокора, Серкан (Миержейевски – 64), Колман, Халил Алтинтоп, Аланзиньо (Пауло Енрике – 85), Бурак

Интер: Жулио Сезар, Лусио, Самуел, Нагатомо, Киву, Санети, Камбиасо, Станкович, Р. Алварес (Фараони – 89), Сарате (Коутиньо – 69), Милито (Пацини – 86)