Безидеен Интер направи хикс с Дженоа и остана на 9 точки от върха
Интер и Дженоа завършиха при резултат 1:1 двубоя си от 18-тия кръг на Серия А и по този начин "нерадзурите" остават на девет точки зад лидера във временното класиране Ювентус.

На стадион "Джузепе Меаца" тимът от Милано показа много безидейна игра през по-голямата част от срещата, а и в 77-мата минута допусна гол, вкаран от Чиро Имобиле.

Все пак съставът от Милано стигна до точката, след като Естебан Камбиасо се разписа с глава пет минути преди края на редовното време.

Наставникът на Интер Андреа Страмачони трябваше да се справя без наказания Фреди Гуарин. Освен това в групата на миланския тим за мача с "грифоните" нямаше как да попаднат шестима контузени състезатели, сред които личаха имената на Юто Нагатомо и Филипе Коутиньо.

В 6-тата минута Естебан Камбиасо стреля от дъгата пред наказателното поле на Дженоа, но Себастиан Фрей се справи с шута. Две минути след това Диего Милито също шутира, обаче ударът му беше блокиран. В 10-тата минута Антонио Касано даде чудесен пас към Родриго Паласио, но Фрей излезе и предотврати опасността.

Малко по-късно Юрай Куцка получи топката на удобна стрелкова позиция, обаче прати кълбото високо над напречната греда. По-нататък заради няколко по-остри сблъсъка между футболисти на двата отбора играта се понакъса. В 29-тата минута Чиро Имобиле можеше да открие резултата, но Самир Ханданович спаси.

Междувремено Рикардо Алварес получи контузия и беше заменен от Алваро Перейра. На терена пък не се случваше нищо кой знае колко интересно. Както през първото полувреме в двубоя за Купата на Италия срещу Верона, възпитаниците на Страмачони не бяха особено активни.

В 42-рата минута Хуан Мануел Варгас опита удар, обаче топката излетя в аут. "Грифоните" разчитаха предимно на контраатаки и защитата на "нерадзурите" трябваше да бъде особено внимателна. В крайна сметка през първата част не падна нито едно попадение.

Веднага след подновяването на играта Паласио пропиля чудесен шанс да се разпише, след като излезе очи в очи с Фрей, но стреля над вратата. В 51-вата минута отново Паласио не успя да преодолее стража на Дженоа, а след това и Милито не съумя да отбележи.

Десетина минути по-късно Кристиан Киву уцели стената от фаул. Постепенно любопитните моменти пред Фрей отново намаляха. Домакините действаха много безидейно, а и играчи като Андреас Гранквист се отличаваха с добрите си намеси в защита.

В 77-мата минута Имобиле беше изведен на левия фланг, напредна, преодоля Андреа Ранокия и заби топката в мрежата зад Ханданович – 1:0 за "грифоните", а гола вкара нападател, който наполовина собственост на Ювентус.

Въпреки че не се виждаше как "нерадзурите" ще изравнят, в 85-тата минута Касано центрира отляво и Камбиасо изравни с глава. В 90-тата минута пък Марко Ливая направи изумителен пропуск, а Страмачони се хвана за главата – хърватинът се озова на празна врата, но някак уцели гредата.

Така Интер не успя да стигне до победата и остана на девет точки зад лидера в Серия А Ювентус. Дженоа пък все още се намира в дъното на таблицата.

Интер – Дженоа 1:1

0:1 Имобиле 77
1:1 Камбиасо 85

Интер: Ханданович, Ранокия, Самуел, Жуан (Киву – 46), Санети, Гаргано (Ливая – 78), Камбиасо, Алварес (А. Перейра – 31), Паласио, Касано, Милито

Дженоа: Фрей, Канини, Гранквист, Сампиризи, Антонели, Роси (Пишитела – 73), Бертолачи (Анселмо – 69 (Крайнч – 90+1)), Тьошер, Куцка, Варгас, Имобиле