Интер спечели битката с Наполи и превзе второто място (галерия)

Интер победи Наполи с 2:1 в дерби от 16-тия кръг на Серия А и по този начин се изкачи на втората позиция във временното класиране. Неаполитанците пък вече са на третото място в таблицата.

През първото полувреме "нерадзурите" дръпнаха с попадения на Фреди Гуарин и Диего Милито, но десетина минути след началото на втората част Единсон Кавани върна един гол.

Момчетата на Валтер Мадзари обаче така и не успяха да стигнат до равенството. Въпреки че се стараеха много, те допуснаха множество грешки, докато домакините бяха изключително концентрирани както в защита, така и в атака.

Наставникът на Интер Андреа Страмачони не можеше да разчита на наказания Валтер Самуел, като мястото на опитния състезател в центъра на защитата зае друг ветеран – халфът Естебан Камбиасо. В предни позиции най-младият треньор в италианския елит разчиташе на Диего Милито и Антонио Касано.

Още в 8-мата минута Интер поведе. Касано центрира от корнер и Фреди Гуарин засече топката в мрежата зад Морган Де Санктис. Междувременно играта беше спирана на няколко пъти заради острите единоборства в средата на терена.

Десет минути след попадението за "нерадзурите" неаполитанците можеха да изравнят. Марек Хамшик, Единсон Кавани и Лоренцо Инсиние направиха страхотна комбинация и италианският национал стреля опасно, но все пак неточно.

По-нататък и Хамшик шутира покрай вратата. Малко след това при поредния сблъсък, този път в наказателното поле на домакините, Касано пострада заради намеса на Мигел Бритос и Паоло Канаваро. За двамата футболисти на гостите обаче нямаше последствия.

В 29-тата минута след удар на Кавани кълбото профуча над напречната греда, а няколко минути по-късно ситуацията се повтори, но в случая в главната роля за Наполи влезе Гьокхан Инлер. В миналия кръг срещу Пескара швейцарецът беше вкарал два гола, обаче днес сякаш нямаше късмет.

В 39-тата минута тимът от Милано удвои своята преднина, след като Алваро Перейра центрира отляво, топката не беше изчистена по най-добрия начин от отбраната на неаполитанците и попадна у Гуарин, който с великолепен пас изведе Милито. Аржентинецът отбеляза осмото си попадение от началото на сезона.

Малко преди почивката Инсиние отправи мощен шут от воле, но не намери очертанията на вратата. В крайна сметка възпитаниците на Валтер Мадзари не съумяха да стигнат до гол през първата част, обаче в това нямаше нищо изненадващо с оглед на добрата игра, която демонстрира отборът на Андреа Страмачони.

Въпреки че в началото на второто полувреме мениджърът на Наполи предприе офанзивен ход, пускайки Горан Пандев вместо Алесандро Гамберини, Касано можеше да направи резултата класически в 51-вата минута. Кълбото обаче срещна гредата.

След този изстрел на ФантАнтонио гостите увеличиха оборотите и агресивното им поведение даде плодове. В 53-тата минута Инлер нанесе невероятен удар от далечна дистанция, но Самир Ханданович изби. При последвалия корнер стражът на Интер се справи с шутове на Пандев, кълбото се удари в напречната греда, а и Кристиан Маджо не успя да го прати във вратата. Единсон Кавани обаче се разписа.

Натискът на неаполитанците се усили, но "нерадзурите" се бранеха храбро, а също така намираха и неизбежните пролуки в противниковата защита. В 75-тата минута Пандев пак тества способностите на Ханданович, като словенецът отново показа, че внимава.

Интер все пак удържа преднината си и победи с 2:1, изпреварвайки своя тазвечерен съперник във временното класиране на Серия А. Миланският тим се намира на четири точки зад лидера Ювентус.