Нова загуба за Интер

Парма продължава с невероятното представяне у дома. Дуковете победиха Интер с 1:0 и попречиха на нерадзурите да се доближат максимално до лидера Ювентус. Парма пък записа 12-и пореден мач у дома, в който няма загуба. Това бе 9-а победа в тази серия.

Единственият гол в мача вкара Сансоне в 74-ата минута. Той се разписа след невероятен рейд при който премина половината терен преди да стреля в ъгъла. След успеха Дуковете се изкачиха до седмото място в класирането с 20 точки. Интер остава четвърти с 28.

За нерадзурите това бе четвърти пореден мач във всички турнири без успех. Нерадзурите загубиха още срещу Рубин и Аталанта и завършиха наравно с Каляри.

Интер се целеше в победа, за да се доближи на точка от лидера Ювентус, който снощи загуби за втори път този сезон. Задачата обаче нямаше да е лека. Парма е отбора с най-дълга серия в момента без загуба у дома - общо 11 поредни добри резултата на "Енио Тардини".

Нерадзурите бяха без двама важни играчи. Отсъстваха наказаните Касано и Гаргано. Уесли Снайдер не бе включен в групата за мача, защото не е подновил договора си.

Рикардо Алварес получи мястото на Касано в атака и партнираше на Паласио и Милито. В центъра на терена Гуарин смени Гаргано.

Треньорът на Парма Донадони заложи на 4-3-3 със Сансоне и Бябяни поставени на двата фланга, за да подпомагат Амаури.

Началото бе добро за домакините. В 4-ата минута Амаури отклони надясно за Маркиони, който опита центриране. Валтер Самуел отклони топката и рискува да си вкара ефектен автогол. Вратарят Ханданович обаче се разтегна и изби, а после улови топката при последвалото разбъркване.

Първият опит на Интер бе шут от 25 метра от фаул на Гуарин. Силен удар, който обаче мина покрай гредата. Постепенно нерадзурите натрупаха самочувствие. От корнер Ранокия продължи топката, Камбиасо я отклони, но Миранте реагира инстинктивно и спаси.

В края на полувремето положенията бяха за Парма. При центриране отдясно на Бябяни, Амаури изпревари Ранокия и стреля с глава, но Ханданович спаси. В последната минута бившият играч на Интер Бябяни действа солово и прати топката мощно към вратата, но неточно.

След паузата Парма отново имаше първото положение. Гоби центрира отляво, Бябяни изпревари Ранокия и засече топката с глава към далечния ъгъл, но не уцели вратата.

Фреди Гуарин продължи да изпробва силата на удара си от разстояние. Негов шут от 30 метра бе боксиран от Миранте в корнер.

Парма откри резултата в 75-ата минута след невероятен самостоятелен пробив на Сансоне. Крилото направи двойно подаване до тъча с Акуах и пробяха цялата половина на Интер с топка в краката. Сансоне нахлу през центъра, Самуел падна на земята, а нападателя на Парма стреля извън наказателното поле, за да прати топката в ъгъла - 1:0.

Резервата Коутиньо комбинира добре с Милито и стреля от дистанция, но Миранте се хвърли и изби в корнер. След това бе ред на Ханданович да се намесва. Центриране от фаул на Валдес бе засечено с глава от Беналуан, но Ханданович изби в корнер.

Така в трети пореден мач нерадзурите не могат да стигнат до победата. Те загубиха от Аталанта и направиха равен с Каляри. За първи път откакто Страмачони е треньор, Интер записва три поредни мача в Серия А без победа.

ПАРМА - ИНТЕР 1:0
1:0 Сансоне 75

ПАРМА: Миранте, Дзакардо, Гоби, Палета, Рози (74 Беналуан), Валдес, Маркиони, Акуах, Сансоне (78 Белфодил), Бябяни, Амаури

ИНТЕР: Ханданович, Жуан (86 Дънкан), Ранокия, Самуел, Санети, Гуарин, Камбиасо, Нагатомо, Алварес (73 Коутиньо), Милито, Паласио