Рубин съсече експерименталния Интер

Рубин победи Интер с класическото 3:0 на стадион "Централен", като по този начин клубът от Казан си гарантира първото място в Група H на Лига Европа. Гьокдениз Карадениз откри резултата още във втората минута, а Саломон Рондон вкара две късни попадения (86'и 90') за крайното 3:0.

Двата отбора, които записаха голово равенство 2:2 помежду си на старта на надпреварата в Група H, си бяха осигурили участие в следващата фаза още след миналия кръг. Това бе и главната причина, поради която "нераздзурите" отпътуваха за Казан без голяма част от титулярите си. Така Интер излезе на стадион "Централен" в изключително подмладена формация, в която средната възраст на отбора бе 22,9 години.

Двубоят започна по перфектен за домакините начин и още във втората минута Рубин поведе след гол на Гьокдениз Карадениз. Касаев проби по левия фланг, след което центрира пред малкото наказателно поле, където Жуан се опита да изчисти, след което топката срещна гредата, а при последвалия рикошет Карадениз реагира най-бързо и прати отблизо топката във вратата на Вид Белец.

В 66-ата минута Родриго Паласио пропусна страхотна възможност да изравни. Аржентинецът овладя по перфектен начин подаване на Ренокиа и пусна топката покрай Сергей Рижиков, но ударът му срещна дясната странична греда. Гостите не успяха да се възползват от натиска, който наложиха през второто полувреме, и в вместо това, в 86-ата минута, Саломон Рондон направи 2:0  след бърз пробив и хубав удар по земя от границата на наказателното поле. В добавеното време отново венецуелецът довърши Интер, след като засече отблизо подавене на Карадениз за крайното 3:0.

Кръг преди края на надпреварата в груповата фаза, Рубин е на върха с 13 точки - три повече от Интер. Нефтчи и Пертизан са съответно на трето и четвърто място с по две точки.

РУБИН - ИНТЕР 3:0
1:0 Карадениз (2')
2:0 Рондон (86')
3:0 Рондон (90+2')