Интер спука гуми на "Сан Сиро" и не наказа грешката на Юве

Отборът на Интер не можа да победи Каляри на "Сан Сиро", което се оказва добре дошло за Ювентус. Вчера шампионите направиха 0:0 на своя стадион срещу Лацио и "нерадзурите" получиха шанс да се приближат на две точки до тях при успех днес над Каляри. Срещата обаче се оказа с отрицателен знак за Интер, завършвайки 2:2 за неудобрение на тифозите на миланския гранд. Иначе двубоят започва отлично за тима на Андреа Страмачони и още в десетата минута Родриго Паласио, който се намира в добра форма, с глава посрещна центриране на Антонио Касано за 1:0. Това обаче не се видя страшно на гостите и те заредиха опасности пред Самир Ханданович. Словенският национал отрази 2-3 опасни удара към вратата си, но остана безпомощен в 43-ата минута, когато Марко Сау се възползва от лоша реакция на Жуан и Валтер Самуел и резултатът бе изравнен. Това не се хареса на боса на Интер Масимо Морати, който гледаше мача от официалната ложа.

В средата на второто полувреме петролният магнат трябваше да допие горчивата чаша до дъно. Отново Сау бе на върха на атаката на Каляри и отново Ханданович трябваше да вади топката от мрежата - 2:1 в 66-ата минута. "Нерадзурите" се хвърлиха в атаки и в 84-ата минута Давиде Астори зарадва трибуните на стадиона в Милано с автогол за 2:2. В последните секунди домакините отново бяха близо до трите точки. Андреа Ранокиа бе фаулиран от същия Астори (повторението показа, че по-скоро ситуацията е в наказателното поле на гостите), но дузпа не последва. Това вбеси Страма край тъчлинията и реферът Пиеро Джакомели показа червен картон на младия старши треньор на Интер. С това трикратните европейски шампиони направиха грешна стъпка и не се възползваха от вчерашния хикс на Юве, а и от равенството на Наполи с Милан.