Интер с първа загуба от 23-и септември

Сериите на Интер от 10 поредни победи във всички турнири и 10 поредни победи при гостувания прекъснаха в Бергамо. Нерадзурите загубиха 2:3 от Аталанта в последния мач от 12-ия кръг на Серия А. Отборът на Страмачони отстъпи не и без помощта на съдията Дамато, който даде много спорна дузпа за Аталанта.

Поражението бе първо за Интер от 23 септември насам. Последната загуба бе срещу Сиена - 0:2. След това нерадзурите взеха 10 поредни победи срещу Киево, Фиорентина, Нефтчи, Милан, Катания, Партизан, Болоня, Сампдория, Ювентус и пак Партизан.

В Бергамо домакините откриха още в 9-ата минута с гол на Бонавентура. Резултатът се запази до почивката, а веднага след нея Гуарин изравни с мощен шут от фаул. Херман Денис отново изведе Аталанта напред, а след това съдията Дамато даде доста спорна дузпа за бергамаските след едно падане на Моралес в наказателното поле. Интер върна един гол чрез Паласио, а в добавеното време Аталанта остана с 10 души. Изгонен бе резервата Пара, който събори откъсващия се Гуарин.

След победата на Ювентус вчера срещу Пескара, шампионите дръпнаха с 4 точки пред Интер. Нерадзурите се нуждаеха от победа, за да се върнат на точка зад лидера. Срещу себе си обаче имаха Аталанта, който беше в отлична форма. Бергамаските взеха 10 точки в последните 4 кръга.

Интер спечели впечатляващите 10 поредни гостувания и имаше 10 поредни победи във всички турнири. Въпреки това треньорът на Интер Андреа Страмачони имаше доста неприятности около състава. Той не можеше да използва 10 футболисти, които са с контузии. Липсваха Ранокия, Самуел, Киву, Бианкети, Станкович, Оби, Коутиньо, Снайдер, Мудингай и Марига. Естебан Камбиасо отново бе в защитата от трима заедно със Силвестре и Жуан.

Аталанта също имаше доста контузени. Отсъстваха петима играчи на бергамаските, но въпреки това домакините започнаха силно мача.

Още в 9-ата минута Аталанта поведе. Пелузо центрира и Бонавентура с прекрасен удар с глава не остави шанс на Ханданович - 1:0. Само две минути след това домакините можеха да удвоят аванса си. Скелото центрира и Денис стреля от воле с десния крак, но вратаря на Интер спаси.

Първият шанс на Интер дойде след четвърт час игра и то след грешка на Аталанта. След пас на Камбиасо, Раймонди стигна първи до топката, но сбърка при връщането към вратаря Консили, Касано можеше да се възползва, но стража на Аталанта го изпревари и спаси. В 21-ата минута Интер бе близо до изравняването. След корнер Силвестри отклони топката и Паласио я засече от упор, но Консили направи изключително спасяване.

Голаджията на Аталанта Херман Денис бе близо до втория гол в мача. След бърза атака с участието на Чигарини, Моралес и Скелото последния центрира ниско и Денис бе съвсем сам в центъра на наказателното поле, но стреля много неточно.

Последва шанс за Интер. Касано пусна перфектен пас за Паласио, който го засече, но Консили отрази удара на аржентинеца. След това Чигарини изстреля снаряд, който профуча покрай гредата на Ханданович, който си остана без да мръдне в центъра на вратата.

На почивката Интер губеше с 0:1. Както и в последните 2 мача от Серия А, които след това отбора спечели. И Интер излезе след паузата с намерение да обърне и този мач. В 49-ата минута Гуарин стреля много силно, но вратаря Консили направи още едно отлично спасяване избивайки в корнер.

Все пак Интер изравни в 56-ата минута. Фреди Гуарин изпълни много силно фаул и макар удара да бе в центъра на вратата, силата оказа значение. Консили стигна до топката и опита да я избие, но не можа да го направи.

Радостта на Интер обаче трая само 4 минути. Аталанта отново поведе с гол на Херман Денис. Чигарини изведе отдясно Моралес, който центрира ниско и от няколко метра Денис реализира за 2:1. Голът явно обърка Интер. Денис можеше да вкара втория си гол в мача с удар с глава след центриране на Кармона, но не уцели вратата.

В 66-ата минута съдията Дамато реши и той да се намеси и отсъди дузпа за Аталанта. Моралес влезе в наказателното поле и опита да преодолее Силвестре, след което падна. Повторенията показаха, че решението е много спорно и дузпа нямаше. Така или иначе Херман Денис бе точен от бялата точка, за да направи резултата 3:1. За първи път от февруари Денис вкара два гола в един мач.

Страмачони опита да реагира като пусна Алварес, Перейра и Ливая на местата на Камбиасо, Касано и Санети. Интер върна един гол в 84-ата минута. Гаргано центрира за Паласио, който с левачката прати топката в ъгъла - 3:2. Интер се хвъри в търсене на изравнителния гол в последните минути. А те бяха много нервни.

Аталанта остана с 10 души, след като влезлият като резерва Пара бе изгонен с директен червен картон. В 93-ата минута Гуарин се измъкваше и Пара го събори, за да предотврати опасност и гол. Реферът Дамато веднага му показа червен картон. Аталанта обаче удържа и спечели трите точки.

Първата загуба на Интер от 10 мача насам остави нерадзурите на 4 точки зад Ювентус. Аталанта се изкачи до шестото място с 18 точки в актива си.

АТАЛАНТА - ИНТЕР 3:2

1:0 Бонавентура 9