Интер удари Партизан и се класира за 1/16-финалите на Лига Европа
Интер победи Партизан с 3:1 в среща от група Н на Лига Европа и по този начин си гарантира участие в следващата фаза на надпреварата.

И четирите попадения в мача паднаха през второто полувреме, като до 75-тата минута "нерадзурите" водеха с 2:0 след два гола на влезлия като резерва Родриго Паласио.

В 87-мата минута отличилият се с две асистенции Фреди Гуарин направи резултата класически, а в първата минута на добавеното време Неманя Томич вкара почетното попадение за белградския състав, който отпадна от турнира.

Мениджърът на Интер Андреа Страмачони заложи на схема с един нападател и наситена халфова линия, което беше ясен знак, че в днешната среща ще търси равенство. Хиксът щеше да бъде достатъчен на отбора от Милано, за да се класира на 1/16-финалите.

Първият удар в срещата отправи Стефан Шчепович, който не намери очертанията на вратата, пазена от Самир Ханданович. В 7-мата минута пък Неманя Томич шутира от фаул, обаче словенският страж на гостите се беше позиционирал добре и закова топката в прегръдката си.

Малко след това Жуан стреля неточно, а на другия край на терена същото стори Иван Иванов. В 19-тата минута след заучено изпълнение на фаул Фреди Гуарин стреля много силно, обаче покрай левия страничен стълб на Никола Петрович.

Три минути по-късно грешка в халфовата линия на сърбите позволи на Марко Ливая да се откъсне на удобна стрелкова позиция, но хърватинът не успя да затрудни вратаря на домакините. В 25-тата минута Алваро Перейра нанесе точен удар, обаче Петрович спаси.

По-нататък Гуарин и Джонатан пробваха далечни шутове, но без особен успех. В 32-рата минута Иванов на два пъти не съумя да открие резултата с глава, след като и в двата случая Ханданович впечатли с великолепните си изяви.

През първата част нямаше повече интересни ситуации. "Нерадзурите" действаха изключително предпазливо, а на "гробарите" не достигаше умение, за да пробият сгъстената отбрана на тима от Милано. Именно затова нулевото равенство на почивката беше повече от логично.

В 49-тата минута Партизан направи два невероятни пропуска. Александър Милкович излезе очи в очи с Ханданович, но вместо да стреля, опита пас. Жуан щеше да си отбележи куриозен автогол, обаче стражът на Интер отрази рикоширалата в бразилеца топка. След това и Мило Йоич шокира публиката с неточен изстрел от границата на вратарското поле.

Заради липсата си на концентрация в предни позиции шампионите на Сърбия щяха да бъдат наказани само две минути по-късно. Груба грешка в защитата на белградския тим позволи на Гуарин да пусне кълбото към Родриго Паласио, за когото не беше проблем да се разпише в опразнената врата на противника.

Няколко минути след това Стефан Шчепович беше изведен сам срещу Ханданович, но не можа да го преодолее. В 61-вата минута Ливая стреля, обаче Петрович се справи с удара, а после Милан Смилянич беше на косъм от това да изравни, но Ханданович за пореден път демонстрира голямата си класа.

Партизан заигра малко по-настойчиво, но шутове на включилите се от резервната скамейка Йоич и Марко Шчепович не намериха целта. В 75-тата минута обаче Паласио реши всичко в мача. Нов сериозен пропуск в отбраната на "гробарите" разреши на аржентинеца да вкара отново.

Второто попадение съкруши домакините и в 83-тата минута те можеха да получат и трети гол. Антонио Касано пусна чудесен пас към Паласио, но в случая Петрович предотврати хеттрик на южноамериканеца. Четири минути по-късно обаче авторът на първите две асистенции в тазвечерния двубой Фреди Гуарин направи резултата класически.

Все пак "гробарите" стигнаха до гол в първата минута на добавеното време. Милкович центрира за Томич и от воле халфът вкара попадение номер 300 за Партизан в европейските клубни турнири. Това беше и единствената утеха за отбора на Владимир Вермезович, който загуби срещата и отпадна от Лига Европа.

По време на двубоя в Белград фенове на Партизан и Интер се сбиха, но полицията бързо охлади страстите. На една от оградите в сектора, където стана боят, беше закачено българско знаме.

Партизан – Интер 1:3

0:1 Паласио 51
0:2 Паласио 75