Бразилци дават глътка въздух на Интер
Отборът на Интер записа едва третата си победа от 10 мача в Серия "А", след като надви с 2:1 Каляри на "Джузепе Меаца". Точни за "нерадзурите" бяха Тиаго Мота (54) и Филипе Коутиньо (60), а резервата Хоакин Ларивей в 89-ата бе точен за гостите. Преди това през първата част Джампаоло Пацини и Мауро Сарате нацелиха по веднъж горната греда на игралия добре Микаел Агаци. Въпреки успеха все още действащият световен клубен шампион остана на 16-а позиция с актив от 11 точки. Звездите на Клаудио Раниери имат мач по-малко, след като преди паузата за баражите на Евро 2012 бе отложено гостуването на Дженоа поради наводненията в Генуа.

Миланският гранд бе без Майкон, Лусио, Кристиян Киву, Уесли Снайдер, Диего Форлан и Диего Милито, които пропуснаха мача поради различни причини, но въпреки това напълно заслужи втория си успех в Милано за сезона. "Черно-сините" не се прибраха на почивката с преднина благодарение само на своя малшанс и добрите изяви на Агаци.

Втората част обаче почна добре за домакините, които в 54-ата минута поведоха чрез Тиаго Мота. Бразилският халф с италиански паспорт бе точен отблизо. Това се случи след центриране от фаул, което Пацини леко отклони и прати кълбото в бившия играч на Дженоа и Барселона. Интересното е, че Мота бе в положение на засада при подаването на Пацини, но реферът Дамато и помощникът му Де Пинто останаха безмълвни. Голът бе втори от едва два мача през сезона за Мота в калчото.

Секунди след това Коутиньо бе близо до втори гол, но изстрелът му мина на сантиметри от вратата на Каляри.

Все пак бразилският талнат удвои няколко минути по-късно, когато с точен удар от 18 метра прати топката в долния десен ъгъл на Агаци. Попадението бе едва второ за техничаря от Бразилия за клуба.

Пацини и Деян Станкович пропуснаха да вкарат трети гол, а в края Ларивей намали, но тимът от остров Сардения нямаше сили да стигне изненадващо до точката.
Наставникът на гостите Давиде Балардини, за когото това бе дебют начело на отбора, не донесе точки на тима му, който записа четвърта загуба и трета поред.  Каляри остана на 10-то място с 13 точки.