Интер вече плътно зад Юве и мечтае за Скудетото

Отборът на Интер направи важна крачка в Серия "А", като тази вечер футболистите на миланския гранд победиха Сампдория с 3:2 на "Джузепе Меаца", с което превзеха второто място в класирането. По същото време други от водещи състави - Наполи и Лацио, изгубиха точки и рулетката на този междинен кръг изстреля Интер на второто място, на четири пункта от шампиона Ювентус.

Двубоят днес в Милано започна зле за "нерадзурите". Още в 13-ата минута Гаетано Берарди от Дория можеше да открие случайно с едно коварно центриране отдясно. В 18-ата минута дойде отговорът на домакините, но Валтер Самуел с глава на улучи целта. 120 секунди след това Джани Мунари бе най-съобразителен след едно колективно задрямване на отбраната на Интер и резултатът бе открит в полза на гостите. След половин час игра Фреди Гуарин можеше да открие, но Серхио Ромеро действаше сигурно на вратата на Самп.

След почивката тимът на Андреа Страмачони се вдигна на щурм и чрез Диего Милито (52 - дузпа), Родриго Паласио (69) и Гуарин (81) мачът вече влезе в друг коловоз - 3:1. Трябва да отбележим, че при дузпата за Интер защитникът на гостите Андреа Коста получи директен червен картон и това повлия негативно на отбора на Чиро Ферара. Милито в този мач не спря да тормози защитниците на дорианците, като веднъж и гредата помогна на Ромеро след шут на Принца. В самия край Едер оформи крайното 3:2 за 18-кратните шампиони. Те от своя страна вече сериозно мечтаят за своята 19-та титла.