Интер с пета поредна победа в Серия "А"
Италианският Интер продължава със силното си представяне в Серия "А". Този път "Нерадзурите" стигнаха до победа с 3:1 при гостуването си на Болоня в среща от 9-ия кръг.

Попаденията за "Нерадзурите" бяха дело на Ранокия, Милито и Камбиасо съответно в 27-ата, 53-ата и 64-ата минути, докато голът за домакините бе реализиран от Чебурин в 58-ата минута.

С тази победа Интер събра 21 точки в актива си и се нареди на 2-ата позиция в класирането, макар и може би временно, тъй като Наполи играе днес вечерта и е с мач по-малко.

Съдията от своя страна изгони треньора на домакините Пиоли, както и лекаря на Болоня. Червен картон получи и помощникът на Страмачони - Барези.

Победата е пета поредна за Интер в Серия "А".

Срещата започна добре за домакините и те стигнаха до два свободни удара още за първите две минути. При първия Диаманти отправи много опасен удар, който мина доста близо до страничната греда на Ханданович, а при втория Паласио успя да изчисти топката и да предотврати опасността.

Добрата игра на болонци през първите минути продължи и в 6-ата минута Гуаранте опита да намери Джилардино с хубаво подаване в наказателното поле, но нападателят не успя да се справи по най-добрия начин в ситуацията и да отправи удар.

Все пак в 9-ата минута и гостите съумяха да стигнат до нещо интересно. Гаргано центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Болоня, като топката стигна до Жуан, който обаче бе преборен от Аглиарди.

Минути по-късно Джилардино и Диаманти направиха страхотна комбинация и последният отправи много мощен удар, който обаче не намери целта.

В 15-ата минута Диаманти затрудни сериозно Ханданович, като стреля силно, но словенецът улови топката.

Пет минути по-късно Гуаренте опита удар, който обаче мина високо над вратата.

Като цяло срещата протичаше равностойно през първите няколко минути и не се стигаше до толкова опасни положения пред двете врати.

В 20-ата минута Интер бе много близо до гола, но Ранокия не успя от близка дистанция да насочи кълбото в мрежата на Болоня, след като стреля с глава.

Седем минути по-късно все пак той успя да реализира за Интер и да даде аванс на своя тим.

Бранителят успя да засече с глава прекрасно центриране на Естебан Камбиасо от пряк свободен удар и не сгреши при целта.

Жуан можеше да удвои две минути по-късно, но Аглиарди спаси. До края на полувремето не се стигна до нищо кой знае какво и нямаше интересни голови положения.

В 37-ата минута Ханданович предотврати опасно положение за домакините, след като изпревари Пациенца за една дълга топка.

Второто полувреме започна с опасна атака за Болоня. Джилардино и Габиардини направиха хубава комбинация, но последният не успя да  отправи удар.

В 50-ата минута Джила отново бе в светлините на прожекторите и имаше една опасна ситуация с негово участие в наказателното поле на Интер, но реферът вдигна флага за засада.

В 51-ата минута Камбиасо и Милито комбинираха добре, а нападателят отправи силна тупалка, но ударът му мина над горната греда.

Две минути по-късно Интер стигна до втори гол в мача.

Гаргано намери добре Паласио, който напредна и се справи с двама бранители на домакините, за да намери с прекрасно подаване в наказателното поле непокрития Диего Милито, който бе пред малкия пеналт и просто добута топката в опразнената врата.

Отговорът на домакините обаче дойде в 58-ата минута с попадение на Николо Черубин, който засече с глава от близка дистанция прекрасно центриране на Алесандро Диаманти и намали.

В 62-ата минута реферът изгони от скамейката треньора на Болоня Пиоли и лекаря на отбора, както и помощник-наставника на Интер Барези.

Интер стигна до трети гол в 64-ата минута, който бе дело на аржентинския халф на тима Естебан Камбиасо. Попадението дойде след брилянтна комбинация между Милито, Паласио и голмайстора Камбиасо. Милито намери навлезлия в наказателното поле Паласио, който с едно докосване отклони към своя сънародник, който елегантно прехвърли излезлия напред страж на домакините, за да реализира.

Диаманти опита да намали две-три минути по-късно, но Ханданович успя да се намеси добре при неговия удар.

В следващите минути не се стигна до интересни голови положения пред двете врати. До края на срещата не се стигна до повече голове и резултатът се запази. В самия край на мача Камбиасо бе на косъм да вкара още едно попадение, но ударът му бе неточен.

БОЛОНЯ - ИНТЕР 1:3
0:1 Ранокия 27'
0:2 Милито 53'
1:2 Чебурин 58'
1:3 Камбиасо 64'

БОЛОНЯ: Аглиарди, Гарич, Антонсон, Черубин, Морлео, Пациенца (75 - Кърхин), Гуаренте (82 - Коне), Диаманти, Джилардино, Габиадини (75 - Папони)

ИНТЕР: Ханданович, Ранокия, Самуел, Жуан, Санети, Мудингай, Камбиасо, Гаргано (90 - Перейра), Нагатомо, Паласио (81 - Aлварес), Милито (67 - Касано)