Интер се забавлява на "Меаца" с поглед към титлата

Интер победи Катания с 2:0 в среща от осмия кръг на Серия А и така се изравни по точки с Лацио във временното класиране на италианското първенство. Освен това не може да не се спомене, че успехът е пети пореден за "нерадзурите" във всички турнири.

Антонио Касано откри резултата в 28-мата минута, а Родриго Паласио удвои в 85-тата. Съставът от Милано контролираше срещата и напълно заслужено стигна до победата, благодарение на която остава на четири точки зад лидера в таблицата Ювентус.

Мениджърът на Интер Андреа Страмачони трябваше да се справя без контузените Уесли Снайдер и Кристиан Киву, с травми в лагера на миланския отбор бяха и Деян Станкович и Макдоналд Марига. Заради наказание сблъсъка със сицилианците пропусна и Юто Нагатомо.

Първата интересна ситуация в мача се разигра пред вратата на домакините. С великолепен дълъг пас Пабло Бариентос намери Серхио Алмирон, който стреля над напречната греда. В 10-тата минута пък Антонио Касано беше изведен сам срещу Мариано Андухар, обаче аржентинският вратар излезе напред и блокира удара на нападателя.

Малко след това Гонсало Бергесио отправи изстрел с глава, но Самир Ханданович се беше позиционирал добре и улови топката без проблеми. После Бариентос отново впечатли със страхотно дълго подаване, този път към Джовани Маркезе. Андреа Ранокия обаче не позволи на включилия се в предни позиции ляв бранител да нанесе шут.

В 19-тата минута Касано центрира към Родриго Паласио, който стреля с глава, но Андухар спаси. Няколко минути по-късно Джоел Оби опита удар от далечно разстояние, но по никакъв начин не затрудни стража на гостите. Не мина много време и "нерадзурите" поведоха. Центриране на Естебан Камбиасо намери Касано и 30-годишният футболист вкара с глава петия си гол през този сезон.

Малко след гола за Интер Маркезе стресна Ханданович със силен и точен далечен шут. Словенският вратар все пак успя да избие. До края на полувремето тимът от Милано прие играта в своята половина, но на атаките на Катания липсваше острота и преднината на домакините се запази.

Трябва обаче да се отбележи, че две минути преди почивката гостите пропиляха чудесна възможност. Маркезе центрира отляво и Мариано Иско нанесе удар с глава, но кълбото прелетя покрай вратата. В първите секунди на втората част пък Алеандро Гомес прати топката в мрежата зад Ханданович, но страничният съдия беше вдигнал флага за засада.

Междувременно любопитните положения пред двете врати значително намаляха. Чак в 58-мата минута един хитър пас на Касано можеше да доведе до попадение, ако Паласио се беше възползвал от него. Аржентинецът обаче не съумя да засече подаването.

В 64-тата минута Диего Милито шутира опасно, но Андухар изби в корнер. В края на разиграването след ъгловия удар Паласио стреля неточно с глава. Пред вратата на Ханданович двама състезатели на сицилианския тим се разминаха с поредното хубаво центриране на Бариентос.

Няколко минути след това Алмирон отправи добър изстрел, обаче футболист на "нерадзурите" изчисти в последния момент. Подобна ситуация се разигра и на другия край на игрището, като главно действащо лице в случая беше влезлият като резерва Рикардо Алварес.

В 77-мата минута Камбиасо беше много близо до това да осъществи втората си асистенция в двубоя, но ударът с глава на Андреа Ранокия срещна левия страничен стълб на Андухар. Две минути по-късно шут на Гомес беше блокиран от върналия се в отбрана Ранокия.

После Рикардо Алварес пак не успя да се разпише от удобна стрелкова позиция, но в 85-тата минута Интер все пак удвои преднината си. Милито центрира към Паласио и осмицата овладя кълбото по невероятен начин, преди да отбележи от воле с левия крак.

Голът на аржентинеца подпечата петия пореден успех на "нерадзурите" във всички турнири. Тимът на Страмачони остава на четири точки зад лидера във временното класиране на Серия А Ювентус.

Интер – Катания 2:0