Интер се справи с Нефтчи и разплака Азербайджан
Лига Европа
Интер постигна ного важна победа с 3:1 като гост над Нефтчи Баку в среща от 2-ия кръг на Лига Европа.

Двата тима се изправиха на стадион "Тофик Бахрамов" в Баку и успяха да стигнат до успеха с попадения на Коутиньо, Оби и Ливая в 10-ата, 30-ата и 42-ата минути.

Каналес пък вкара почетен гол за домакините в 53-ата минута, но силите на Нефтчи не стигнаха за повече.

След този мач Интер заема 1-ото място в Група "Н" с актив от 4 точки, докато Нефтчи има един пункт.

В този мач треньорът на Интер Андреа Страмачони отново излезе с трима защитници и халфова линия от петима души. В нападението пък действаха младият хърватин Ливая, заедно с Коутиньо.

Нефтчи демонстрира приличен футбол на моменти, но класата на Интер си каза думата. Не може да не се отбележи, че за домакините игра бившият бранител на ЦСКА София Игор Митревски, който бе титуляр 90 минути. Също така е интересно за статистиката, че Фреди Гуарин бе в основата и на трите гола за гостите.

Срещата започна добре за Интер и гостите откриха резултата още в 10-ата минута след попадение на Фелипе Коутиньо, който бе намерен по прекрасен начин от Фреди Гуарин пред малкия пеналт и просто отклони топката във вратата на домакините.

Домакините се опитаха да наложат натиск над Интер след попадението, което получиха, и успяха да създадат няколко интересни атаки, от които обаче не се получи нищо опасно.

В 20-ата минута Нефтчи стигна до невероятно положение, което обаче пропиля с лека ръка. След прекрасно центриране от пряк свободен удар, топката намери Флавиньо, за който оставаше просто да я насочи във вратата на Ханданович от точката на дузпата. Той обаче не я намери по най-добрия начин и тя излезе в аут.

Няколко минути по-късно Фелипе Коутиньо опита с много красив фалцов удар да прехвърли стража на противника. Топката обаче излезе в аут, тъй като премина малко над вратата.

Постепенно обаче Интер си върна превъзходството и второто попадение не закъсня.

Фреди Гуарин направи фантастичен пробив по крилото и между трима бранители намери намиращия се на точката за дузпата Джоел Оби в 30-ата минута.

Нигерийският полузащитник от своя страна без проблем реализира второто попадение за Интер от началото на мача и удвои преднината на тима си.

Джонатан опита да изненада стража на Нефтчи с много силен удар от малък ъгъл в 40-ата минута, вместо да подаде на намиращите се в близост до него съотборници, но топката се оказа неточена и излезе в аут.

Класата на "Нерадзурите" си каза думата за пореден път и младият хърватин Ливая също записа името си сред голмайсторите.

В 42-ата минута Фреди Гуарин опита да намери свой съотборник с къс пас по земя от около 20-ина метра. Футболист на Нефтчи обаче отклони топката към Ливая, който с глава не сгреши и направи преднината на Интер класическа.

До края на полувремето не се стигна до повече голове и резултатът се запази на почивката.

Второто полувреме започна с изключителна атака на Нефтч и в 47-ата минута Бруно Бертучи бе на път да намали резултата, но Ханданович изби топката с върха на пръстите си.

Натискът на домакините продължи и Естебан Камбиасо трябваше да блокира удар на Рашад Садигов, след което се стигна до корнер. След ъгловия удар азерите създадоха още една опасност, но Ханданович се намеси и предотврати попадение.

Азерите продължиха да притискат здраво опонента си и Шукуров направи фантастичен пробив, след което навлезе в наказателното поле и стреля от близка дистанция, но стражът на Интер изби топката, след като бе застанал от вътрешната част на гредата си.

Добрата игра на Нефтчи даде резултат и домакините намалиха в 53-ата минута, след като Уобей излъга футболист на гостите в наказателното име поле и насочи топката към далечната греда, където Каналес я засече и реализира.

Алваро Перейра можеше да вкара четвъртия гол за Интер в мача. Той проби по крилото, след което отправи мощен удар. Стражът на домакините изби, а след това уругваецът с глава се опита да довкара топката, но нямаше късмет.

Домакините обаче отговориха подобаващо и Каналес бе на път да вкара също гол за тях, но Ханданович се намеси.

В 60-ата минута хърватинът Ливая бе на път да вкара втория си гол в мача, след като отправи опасен удар, който обаче стражът на Нефтчи успя да спаси.

В следващите минути не се стигна до нищо кой знае колко интересно. В 72-ата минута Фреди Гуарин направо хубав пробив и центрира ниско в наказателното поле, но нито един от съотборниците у не успя да се възползва от възможността.

Интер създаде две ного добри голови възможности, които обаче пропиля. Едната от тях дойде след хубав пробив на Фелипе Коутиньо, който навлезе в наказателното поле, но вместо да разстреля противниковия страж, той стреля над гредата. Другият шанс пък стана факт след пробив на Гуарин и ниско центриране, но топката не бе засечена. До края нямаше повече попадения и резултатът се запази.

НЕФТЧИ - ИНТЕР 1:3
0:1 Коутиньо 10'