Рома удари Интер в Милано

Рома победи Интер с 2:1 като гост в голямото дерби от втория кръг на Серия А. Двубоят предложи на зрителите много емоции, красиви моменти и неспирни атаки и към двете врати.

Гостите поведоха в 15-тата минута с гол на Алесандро Флоренци, първо попадение в Серия А за младия полузащитник. В самия край на първата част обаче домакините изравниха чрез Антонио Касано, който пък отбеляза първия си гол с черно-синята фланелка.

През второто полувреме темпото на игра не спадна и в 67-мата минута Франческо Тоти даде великолепен пас към Пабло Освалдо, който прехвърли Лука Кастелаци за 2:1. Включилият се на мястото на Даниеле Де Роси Маркиньо оформи крайното 3:1 в 81-вата минута.

Както се очакваше, новото попълнение на "нерадзурите" Алваро Перейра попадна сред титулярите и така записа своя дебют с фланелката на тима от Милано. Рома също имаше дебютанти в състава си – Матиа Дестро и Панайотис Тахцидис, за които дербито с Интер беше първи официален мач с екипа на "вълците".

Въпреки че бяха гости, "джалоросите" започнаха агресивно. Даниеле Де Роси и Пабло Освалдо отправиха неточни удари към вратата, пазена от Лука Кастелаци. Домакините обаче се защитаваха добре и не допускаха топката в опасна близост до опитния си страж.

В 14-тата минута Алваро Перейра опита остро центриране отляво, обаче Стекеленбург внимаваше и изби. Минута след това младият полузащитник Алесандро Флоренци се разписа. Франческо Тоти центрира отляво и 21-годишният халф стреля с глава, като не остави никакви шансове на Кастелаци.

Веднага след изпълнението на центъра Диего Милито проби в наказателното поле на римляните. Стекеленбург се хвърли в краката на аржентинеца, който падна, но реферът Мауро Бергонци прецени, че няма нарушение.

В 21-вата минута пък холандският вратар изби в корнер след силен шут на Уесли Снайдер. Възпитаниците на Андреа Страмачони определено се активизираха след гола за Рома. Половин час след началото на двубоя Снайдер центрира отляво към Милито, който стреля покрай вратата, а после поиска дузпа за нарушение на Федерико Балдзарети. Бергонци обаче посрещна с усмивка претенциите на нападателя.

В 32-рата минута Де Роси беше заменен принудително. На мястото на италианския национал влезе бразилецът Маркиньо. Малко след това Антонио Касано също претендираше за дузпа. Състезателят с номер 99 твърдеше, че е видял игра с ръка на Николас Бурдисо в пеналта на "вълците". Повторенията обаче показаха, че кълбото среща гърдите на южноамериканеца.

Междувременно Юто Нагатомо получи хубав пас от Валтер Гаргано, осигури си удобна позиция за стрелба, след което прати топката над напречната греда. Няколко минути преди края на полувремето Снайдер отново пробва удар, а Стекеленбург отново се намеси добре.

В добавеното време на първата част Интер все пак стигна до попадение. Отбеляза го Антонио Касано, който преодоля Леандро Кастан, шутира, кълбото рикошира в крака на Бурдисо, удари се в гредата и влезе в мрежата на гостите.

Малко след началото на второто полувреме тимът на Зденек Земан можеше да си върне преднината. Пабло Освалдо беше изведен в пеналта на домакините, като цялата защита на "нерадзурите" смяташе, че има засада. Всъщност върналият се в отбрана Снайдер покриваше засадата, но и изстрелът на Освалдо беше много неточен.В 50-тата минута роденият в Аржентина футболист, който в първия кръг вкара невероятен гол, направи още едно несериозно изпълнение.

После пък Фреди Гуарин стреля от далечно разстояние, но без особен успех. Нови шутове на колумбиеца и на Алваро Перейра бяха блокирани минути по-късно. В 56-тата минута пък и Балдзарети се контузи. На негово място влезе Родриго Тадеи.

В 59-тата минута Гуарин пак шутира, обаче Стекеленбург спаси. Две минути след това Снайдер опита късмета си от далечна дистанция, но топката профуча покрай вратата. По-нататък Тахцидис също заложи на далечен удар, обаче по земя. Гръцкият халф се надяваше, че негов съотборник ще засече в мрежата зад Кастелаци, но това не се случи.

В 67-мата минута Освалдо се реваншира за пропуските си, но не без помощта на един наистина гениален пас от Франческо Тоти. Деветката на "вълците" се озова очи в очи със стража на миланския отбор и хладнокръвно го прехвърли.

Пет минути по-късно Снайдер пробва да засенчи подаването на Тоти, обаче Стекеленбург излезе и предотврати опасността. На другия край на терена капитанът на римския състав си правеше каквото си иска, като той започна акция, която можеше да доведе до трети гол във вратата на Интер. Този път обаче Флоренци пропусна.

В 78-мата минута Тахцидис се опита да прехвърли Кастелаци от далечно разстояние, успя, но не намери целта. Малко по-късно Маркиньо също шутира извън наказателното поле и не сполучи, но в 81-вата минута Освалдо изведе бразилския халф с отличен пас и той разстреля Кастелаци – 3:1 за "джалоросите".

Повече попадения в срещата не паднаха, въпреки че възможности не липсваха. Рома постигна първия си успех през новия сезон, а "нерадзурите" ще се опитат да се върнат на победния път след две седмици в Торино, където ще играят срещу едноименния клуб.