Интер излъга Ювентус в първата среща от турнира "ТИМ"

В първата среща в от традиционния бицтурнир "ТИМ" на стадион "Сан Никола" в Бари един срещу друг застанаха Ювентус и Интер и двубоят бе спечелен от "нерадзурите" с минималното 1:0. Единственият гол в мача вкара Кутиньо в 12-ата минута и така приближи тима си до 8-ата титла в този турнир.

Срещата започна с натиск на Юве и още във 2-ата минута Куалярела не успя да засече една свалена топка в опразнената врата. Веднага след това и Алесандро Матри отправи опасен удар с глава спасен от Ханданович. В 12-ата минута обаче при първата си по-сериозна атака Интер стигна до откриване на резултата, а вина за гола има бившият защитник на "нерадзурите" Лусио, който записа първи мач с екипа на Юве и бе освиркан от феновете на Интер. Той обаче направи фатална грешка, позволявайки една топка да го прескочи в наказателното поле и да стигне до Кутиньо, който от близо не сгреши и даде преднина на миланския гранд.

След това "бианконерите" отново взеха нещата в свои ръце и в 23-ата минута Мароне стреля от далеч, а в 25-ата Видал отправи нелош изстрел от фаул. В 26-ата минута пък чилиецът даде перфектен извеждащ пас за Куалярела, който обаче от близо не успя да преодолее вратаря Ханданович. В 31-ата минута Матри напредна до аутлинията и пусна пас успоредно на голлинията, но нямаше кой да засече топката във вратата. В крайна сметка обаче Юве така и не успя да стигне до изравняване и срещата завърши с успех на Интер.

ЮВЕНТУС - ИНТЕР 0:1
0:1 Кутиньо (12)

ЮВЕ: Сторари, Лихтщайнер, Лусио, Касерес, Де Челие, Мази, Асамоа, Мароне, Видал, Матри, Куалярела

ИНТЕР: Ханданович, Санети, Киву,  Ранокия, Камбиасо, Мбайе (Силвестре 40), Гуарин, Кутиньо (Нагатомо 34), Джонатан, Милито, Паласио (Лонго 39)