Интер бие пред 20 хиляди в Индонезия (видео)

Отборът на Интер победи с категоричното 3:0 сборен тим на първенството на Индонезия в приятелски мач игран пред 20 хиляди зрители в азиатската държава.

Треньорът на "нерадзурите" Андреа Страмачони имаше възможност да изпробва някои по-млади играчи и да експериментира в тактически план, като в началото започна със схема 4-3-3, която по-късно се трансформира в 4-2-3-1.

В началото домакините от Индонезия създадоха няколко нелоши атаки и дори удариха греда. Постепенно обаче Интер взе нещата в свои ръце и в 36-ата минута Самуеле Лонго се възползва от грешка в защитата на съперника, елиминира вратаря и откри резултата. В 53-ата минута Джампаоло Пацини удвои преднината на гостите, като първо стреля в тялото на вратаря, но след това при добавката не сгреши от близо. Третият гол пък бе на сметката на Лука Тремолада в 70-ата минута, който бе изведен зад защитата и с техничен удар оформи крайното 3:0.

Съставът на Интер: Ди Дженаро, Санети (Майкон 46), Кордоба, Делафиоре, Бриги, Поли, Камбиасо, Паломбо, Кристиг (Джонатан 46), Терани (Кутиньо 46), Пацини (Милито 63), Лонго (Тремолада 55)