Интер би Лил с аржентински голове и поглежда към елиминациите

Италианският колос Интер спечели три точки при домакинството си на френския Лил в Шампионската лига, като въпреки отчайващото си представяне в Серия "А", тимът на Клаудио Раниери засега върви добре в най-авторитетния клубен турнир. "Нерадзурите" спечелиха с 2:1, а головете вкараха аржентинските ветерани Валтер Самуел и Диего Милито, като Принца можеше да запише поне хеттрик, но имаше малшанс. За гостите от Франция пък се разписа бразилският нападател Тулио де Мело.

Още във втората минута героят от финала в Мадрид през 2010 година - Диего Милито, излезе очи в очи с вратаря Микаел Ландро, но ударът му срещна горната греда. В деветата минута Беноа Педрети от Лил си пробва късмета, но изстрелът му мина покрай вратата. Така се стигна до 18-ата минута, когато центриране от ъглов удар на Уесли Снайдер бе засечено с глава от Самуел и топката се оплете в левия ъгъл на вратата за 1:0. Футболистите на Лил опитаха да отвърнат с гол, но Лука Кастелаци бе сигурен в своята рамка. В 39-ата минута Мауро Сарате би добре топката, но Ландо улови. Така двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за домакините от Милано.

В началото на втората част Милито се скъса да пропуска положения, като на два пъти в рамките на няма и пет минути пропиля сигурни голове от непосредствена близост. Това можеше да струва скъпо на италианците, защото в 53-ата минута Давид Розенал бе на косъм от изравняването, а наставникът на Интер Клаудио Раниери прие всичко с неприятна гримаса. В 65-ата минута той и всички тифози на "нерадзурите" бяха на крака, след като Милито най-после намери път към гола и засече прекрасен пас на Снайдер - 2:0. Интеристите обаче сякаш нямаше да са те, ако не опитаха да си усложнят живота в края. Нерешителност на Лусио в 83-ата минута позволи на Де Мело да прати топката в мрежата и до края домакинтие трябваше да броят секундите, за да се поздравят с трите точки.

Три точки, които правят шансовете на Интер за осминафинал още по-големи. Трикратният европейски шампион има вече има девет точки и е първенец в групата си, като води с четири точки пред преследвачите ЦСКА (Москва) и Трабзонспор. До края на битката в групата има още два кръга.