Снайдер се събуди и Интер полетя към Шампионската лига

Интер взе много важна победа в битката за третото място в Серия А. "Нерадзурите" спечелиха с 3:1 като гости на Удинезе и по този начин се изравниха по точки с днешния си опонент.

Всички попадения в срещата паднаха през първото полувреме. Данило откри резултата в 6-тата минута, но Уесли Снайдер изравни в 10-тата. В 28-мата холандският плеймейкър вкара своя трети гол в елита на Ботуша през този сезон, а Рики Алварес оформи крайното 3:1 в 37-мата минута.

Като цяло италианските вицешампиони показаха по-голяма концентрация от своя противник и заслужено победиха. "Фриуланите" пък продължават с колебливото си представяне в последните седмици.

Наставникът на Интер Андреа Страмачони не можеше да разчита на контузения капитан на отбора Хавиер Санети. Поради травми от групата на "нерадзурите" отпаднаха и Люк Кастайнос, Валтер Самуел и Кристиян Киву.

Диего Форлан пък не беше в състава заради решение на мениджъра. Вместо уругваеца в групата за срещата с Удинезе първоначално попадна 18-годишният хърватин Марко Ливая, който обаче в крайна сметка не беше включен сред резервите.

Мачът започна по прекрасен начин за "фриуланите". Още в 6-тата минута централният бранител на домакините Данило се озова на удобна позиция за стрелба и със силен шут прати топката в мрежата зад Жулио Сезар.

Само две минути по-късно Квадво Асамоа не успя да се възползва от добро центриране на Антонио Флоро Флорес. Ганаецът стреля покрай вратата на гостите. Малко след това момчетата на Франческо Гудиолин щяха да съжаляват за пропуска.

Уесли Снайдер, който беше титуляр за първи път от 9-ти март насам, шутира от границата на наказателното поле на Удинезе и по всичко личеше, че Самир Ханданович ще се справи с удара. Топката обаче подскочи, преди да стигне до словенеца, и той не успя да я хване – 1:1 в 10-тата минута на мача.

"Фриуланите" се хвърлиха в атака, но гостите се отбраняваха добре. Единственият малко по-опасен изстрел в първите минути след попадението на Снайдер беше дело на Микеле Пациенца, като Жулио Сезар спаси без проблеми.

В 27-мата минута бразилецът отново нямаше кой знае какви трудности. Той закова кълбото в прегръдката си след удар на Флоро Флорес. Минута след това "нерадзурите" осъществиха обрат.

Диего Милито получи топката в пеналта на домакините, справи се с двама играчи на съперника и пусна пас към непокрития Снайдер, за когото не беше особено сложно да отбележи втория си гол в срещата.

Интер можеше да стигне до трети гол веднага след втория, обаче Ханданович внимаваше при хубавия шут на Фреди Гуарин в 29-тата минута. Словенският вратар обаче не можеше да направи много десетина минути по-късно.

При една страхотна контраатака на италианските вицешампиони Рикардо Алварес се подигра с голмайстора Данило, след което се разписа с техничен удар. Отборът на Страмачони беше безпощаден в предни позиции – от четири точни изстрела три бяха попадения.

В 42-рата минута след едно центриране на Душан Баста отдясно кълбото се удари в ръката на Юто Нагатомо, въпреки че японецът, който се намираше в наказателното поле на своя отбор, се опита да я прибере до тялото си. В крайна сметка реферът Лука Банти прецени, че дузпа не трябва да бъде отсъждана.

Малко преди почивката Флоро Флорес шутира над напречната греда, а на другия край на игрището същото стори и Снайдер, но от фаул. Така паузата дойде при комфортна преднина за гостите.

В началото на второто полувреме момчетата на Гуидолин опитваха по всякакъв начин да стигнат до вратата на Интер. Най-активен от състава на домакините беше Флоро Флорес, който на няколко пъти беше близо до целта.

Футболистите на Удинезе имаха доста претенции към рефера Банти, но трябва да се признае, че в голямата си част те бяха по-скоро неоснователни. За втори път в срещата "фриуланите" претендираха за дузпа, след като Флоро Флорес падна в пеналта на "нерадзурите", но съдията сякаш беше прав да не даде 11-метров наказателен удар.

В 62-рата минута Жулио Сезар трябваше да се намесва и го направи по най-добрия начин. Първо Квадво Асамоа стреля точно от далечно разстояние, а след това и Антонио Ди Натале не успя да отбележи.

Междувременно Ханданович спаси мрежата си от ново попадение, след като улови мощен далечен шут на Майкон. Това беше една от малкото възможности пред играчите на Страмачони през второто полувреме. Те обаче не се нуждаеха от повече голове, за разлика от съперниците си.

В 70-тата минута Снайдер пропусна да оформи своя хеттрик. От дъгата пред наказателното поле на Удинезе холандският полузащитник шутира неточно. Три минути по-късно халфът повтори изпълнението.

Снайдер така и не стигна до трети гол в мача, след като беше сменен в 86-тата минута от Андреа Поли. Преди това да се случи, нападателите на домакините Флоро Флорес и Ди Натале бяха пропилели няколко много добри шанса поне да намалят преднината на "нерадзурите". Трябва да се отбележи и невероятната изява на Жулио Сезар в една от ситуациите.

Възпитаниците на Гуидолин така и не успяха да преодолеят бразилския страж за втори път и резултатът от първото полувреме се запази. Интер постигна изключително важен успех в битката за третото място в Серия А.

Удинезе – Интер 1:3