Интер изгуби нови точки в битката за ШЛ

Заплашения от изпадане Фиорентина изпусна да победи Интер у дома. Виолетовите стигнаха само до 0:0, въпреки че имаха превъзходство, а на всичкото отгоре изпуснаха и дузпа. Адем Ляич не бе точен от бялата точка. В герой за Интер се превърна вратаря Жулио Сезар, който спаси удара на Ляич от дузпа.

И за двата отбора мачът бе изключително важен. Фиорентина се нуждаеше от точки, за да се отдалечи от зоната на изпадащите. Интер пък

продължава да преследва третото място. Нерадзурите бяха на 6 точки зад Лацио преди този мач.

Добрата новина за треньора на Интер Андреа Страмачони е, че в състава се заврънаха Уесли Снайдер и Дъглас Майкон, които бяха контузени.

Защитникът бе титуляр отдясно на отбраната. Снайдер седна на резервната скамейка. За Фиорентина липсваше контузения нападател Стефан

Йоветич. Мачът започна с минута мълчание в памет на Пиермарио Морозини.

Първата възможност бе още в първата минута. Ладзари прати топката в наказателното поле, но Харжа не успя да стреля точно. Интер постепенно

изравни играта. Първата добра ситуация за гостите бе след четвърт час игра. Милито обаче бе блокиран от Натали и не успя да нанесе удар.

Положенията пред двете врати не бяха много. В 24-ата минута Сарате получи шанс да стреля от ъгъл. Неговият шут обаче мина покрай гредата.

Фиорентина отвърна мигновено. Черчи дриблира и опита удар, който обаче не се получи.

Първото полувреме завърши с 12 удара към вратите - по 6 за всеки отбор. Но единственият точен бе отправен от Диего Форлан. На почивката

Андреа Страмачони смени капитана Санети с Юто Нагатомо. Малко след това се появи и Уесли Снайдер.

Второто полувреме обаче бе по-посно от към емоции и от първото. За да се стигне до 67-ата минута. Ладзари се измъкна срещу Жулио Сезар,

който го събори и рефера Валери отсъди дузпа за Фиорентина. Зад топката застана Ляич. Вратарят на Интер обаче отрази удара му от бялата точка. Това бе и последното действие на Ляич, който бе сменен от Акости.

Фиорентина беше по-близо до гола и след това. След корнер Настасич пропусна да вкара. Интер имаше много проблеми в защита. Страмачони пусна в игра Ранокия на мястото на Киву. Нагатомо в края опита удар от дистанция. После Майкон центрира към Милито, той спря топката и стреля отлично, но Боруц спаси.

Това обаче бе твърде малко и мача приключи без голове. Андреа Страмачони продължава без загуба в Интер. Той взе 2 победи и 2 равенства, а това е първия случай, в който неговия тим не допусна гол.

ФИОРЕНТИНА - ИНТЕР 0:0

ФИОРЕНТИНА: Боруц, Кампорезе, Натали, Настасич, Касани, Бехрами (67 Салифу), Харжа, Ладзари, Паскуал, Ляич (71 Акости), Черчи

ИНТЕР: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Киву (81 Ранокия), Санети (46 Нагатомо), Поли, Камбиасо, Форлан (53 Снайдер), Алварес, Сарате, Милито