Много луд мач с девет гола при новия треньор на Интер

Интер спечели с 5:4 срещу Дженоа в мач от 30-тия кръг на Серия А и по този начин вече е на седмо място във временното класиране на италианския шампионат.

Двубоят ще се запомни с двата червени картона - за Жулио Сезар и за Фернандо Белуски - както и с четирите дузпи, които съдията Паоло Валери отсъди – три за "грифоните" и една за "нерадзурите". Всички те бяха реализирани. Благодарение на 11-метровия наказателен удар в полза на Интер Диего Милито успя да запише хеттрик.

Другите попадения за италианските вицешампиони вкараха Валтер Самуел и Мауро Сарате, а по два гола за гостите от Генуа отбелязаха Родриго Паласио и Алберто Джилардино.

Новият мениджър на Интер Андреа Страмачони не можеше да разчита на контузените Уесли Снайдер и Дъглас Майкон. В групата за мача обаче беше 18-годишният хърватски нападател Марко Ливая.

36-годишният треньор заложи на атакуваща схема с трима нападатели – Мауро Сарате, Диего Форлан и Диего Милито. "Нерадзурите" се нуждаеха от успех, за да запазят шансовете си за място, даващо право на участие в европейските клубни турнири през следващия сезон.

Още в 3-тата минута на срещата Родриго Паласио можеше да огорчи феновете на домакините, след като стреля от добра позиция, но прати топката покрай вратата, пазена от Жулио Сезар.

В 8-мата минута след добра индивидуална акция Мауро Сарате отправи неточен удар към Себастиан Фрей, а само минута по-късно Паласио за втори път от началото на мача пропусна да отбележи, в случая заради хубавата намеса на Жулио Сезар.

Последва корнер за Дженоа, Фернандо Белуски центрира, а Каха Каладзе се извиси над всички и стреля с глава, обаче Естебан Камбиасо изби от голлинията. Малко след това "нерадзурите" поведоха.

След чудесна комбинация между Камбиасо, Сарате, Форлан и Милито, 32-годишният аржентински нападател се разписа с глава в мрежата на бившия си отбор. Това беше 15-тото попадение на Диего Милито в Серия А през този сезон.

В 20-тата минута на двубоя италианските вицешампиони бяха съвсем близо до втори гол. Лусио центрира от фаул към Валтер Самуел, който подаде с глава към Камбиасо и халфът нанесе удар, също с глава, спасен с мъка от Фрей.

Последва добавка на Диего Милито, който обаче не уцели вратата. Интер действаше много агресивно, владееше топката повече от своя съперник и в 24-тата минута едно центриране на Сарате почти се превърна в гол, след като Фрей изби право в краката на Форлан. Уругваецът обаче шутира прекалено слабо.

Не беше изненада, когато домакините вкараха отново. Лусио изведе Диего Милито сам срещу Фрей и аржентинецът нямаше как да сбърка. Защитата на "грифоните" изглеждаше много дезорганизирана. Тимът от Генуа вероятно щеше да запише 9-тия си пореден мач без победа в елита на Ботуша.

В 38-мата минута резултатът стана класически. Лусио центрира прострелно отдясно и Валтер Самуел само засече кълбото във вратата на Дженоа. Интер играеше наистина страхотно през първото си полувреме под ръководството на Андреа Страмачони.

Все пак в самия край на първата част "грифоните" намалиха. След центриране от корнер удар на Джузепе Скули с глава беше изчистен от голлинията, след което кълбото се върна в игра, Скули отправи нов шут, този път със задна ножица, и Емилиано Морети отклони топката в мрежата зад Жулио Сезар.

В 49-тата минута Деян Станкович шутира от далечна дистанция, кълбото рикошира в играч на генуезците и след това Себастиан Фрей го улови без проблеми. Това беше първата по-интересна ситуация през второто полувреме.

В 53-тата минута пък Алберто Джилардино беше на крачка от това да отбележи второ попадение за своя състав, но изстрелът му беше прекалено слаб. В 56-тата минута пък Фрей трябваше да се намесва след добър шут на Мауро Сарате.

В 59-тата минута пък съдията Паоло Валери отсъди дузпа в полза на Дженоа заради игра с ръка на Хавиер Санети. Родриго Паласио превърна в гол 11-метровия наказателен удар и върна интригата в мача.

Малко по-късно Естебан Камбиасо се оказа на удобна позиция за стрелба, но се пробва да бие технично и не уцели вратата на Фрей. Междувременно на терена се беше появил колумбийският халф Фреди Гуарин, който замени Деян Станкович.

В 66-тата минута Хавиер Санети проби отбраната на "грифоните" и стреля от границата на наказателното поле на гостите, обаче стражът на генуезците улови кълбото без особени трудности. Две минути след това пък Диего Милито шутира неточно, после същото стори и Форлан.

В 74-тата минута чудесно индивидуално изпълнение на Мауро Сарате донесе на "нерадзурите" четвърти гол в мача. Аржентинецът напредна отляво, подигра се с двама бранители на Дженоа и заби топката в мрежата на "рособлу".

Двубоят обаче стана много интересен в 79-тата минута, когато Родриго Паласио излезе сам срещу Жулио Сезар и след съприкосновение между двамата аржентинецът се строполи в пеналта на италианските вицешампиони.

Реферът показа червен картон на бразилския вратар, на терена се появи Лука Кастелаци на мястото на Сарате, а Алберто Джилардино вкара от бялата точка. Това обаче не беше последният 11-метров наказателн удар в тази среща.

В 84-тата минута Фернандо Белуски извърши нарушение срещу футболист на Интер в пеналта на Дженоа и реферът не се поколеба да даде дузпа за "нерадзурите", като междувременно показа червен на Белуски.

Диего Милито оформи своя хеттрик с шут от бялата точка. Втори гол от дузпа отбеляза и Алберто Джилардино в последната минута на двубоя. Четвъртият 11-метров наказателен удар в този мач беше отсъден за нарушение на Лусио срещу Джузепе Скули.

За повече дузпи в тази среща нямаше време и така Интер спечели с 5:4 срещу Дженоа. Победа в дебюта на Андреа Страмачони начело на "нерадзурите", хеттрик на Диего Милито, два червени картона и цели четири дузпи – уникален мач на "Джузепе Меаца".

Интер – Дженоа 5:4