Ювентус мина и през Интер

Непобедимият Ювентус продължава марша си из Италия. Този път бианконерите победиха големия си съперник Интер в Дербито на Италия. Старата госпожа спечели с 2:0, но резултата можеше да е и по-голям. Головете вкараха Мартин Касарес и Алесандро Дел Пиеро след почивката. Това бе победа №15 за Юве този сезон и отбора отново е на 4 точки зад лидера Милан.

Седмицата бе отлична за Ювентус, който отстрани Милан на полуфиналите за Купата на Италия и макар да имаше полемики дали резултата 2:2 след продължения трябва да се смята за загуба, отбора на Конте остава без поражение вече 32 мача този сезон. За Интер изминалата седмица не беше лека, както последните няколко. В лагера на нерадзурите имаше полемики относно отказа на Диего Форлан да влезе като резерва срещу Аталанта.

Форлан обаче бе титуляр на "Ювентус Стейдиъм". Той бе партньор на Диего Милито в атаката на нерадзурите. Пацини остана на пейката. Нагатомо взе титулярното място отляво на отбраната за сметка на Киву. Санети, Оби, Поли и Станкович заеха позиции в полузащита.

За Ювентус възстановен бе Бардзали и той получи място в отбрана. Конте започна със схема 4-3-3. Касарес действаше отдясно на защитата, а Де Челие - отляво. Матри бе на върха на атаката подпомаган по фланговете от Пепе и Вучинич.

Публиката на Юве направи страхотна хореография преди мача. На трибуните се видяха всички 29 титли спечелени от Старата госпожа, включително и двете отнети. Играчите на Интер пък бяха освирквани още от загрявката.

Началото бе спокойно и в първия четвърт час нямаше много положения. Преди Интер да изненада домакините с хубава комбинация. Майкон изведе Милито на отлична позиция и аржентинеца стреля, но Буфон спаси, след това топката бе изчистена в корнер.

Това сякаш събуди Ювентус. Последва хубава атака отдясно, която завърши с центриране на Касарес. Топката дойде перфектна за Матри, който оставен съвсем сам от упор можеше да открие резултата. Ударът му с глава обаче беше право в Жулио Сезар, който изби. След това Видал опита своя шанс от дистанция, но Жулио Сезар нямаше проблеми да спаси.

Последваха силните мигове на Буфон, който отказа атаката на Интер. Първо Майкон центрира от корнер на близката греда, където Форлан отклони с глава, но вратаря на Ювентус спаси.

След половин час игра Буфон отново напомни за голямата си класа. Милито пак бе изведен на чудесна позиция и стреля по диагонала, но Буфон изби, а добавката на аржентинеца отново бе отклонена от Буфон над гредата.

До края на половремето двата отбора си размениха по един удар от дистанция. Първо Оби не създаде трудности на Буфон, а после Жулио Сезар спаси шут на Вучинич. На почивката резултата бе 0:0, макар и двата отбора да имаха отлични положения.

В началото на втората част Нагатомо опита шут, който Буфон спаси. Конте направи двойна смяна в 53-ата минута. Извади Матри и Пепе и пусна Дел Пиеро и Бонучи. Ювентус премина в 3-5-2 с Бонучи, Бардзали и Киелини в отбрана и Касарес и Де Челие по двата фланга. Това веднага подейства. Първо Маркизио стреля, а Жулио Сезар изби в корнер. От него Пирло центрира и Касарес бе оставен съвсем сам в наказателното поле, за да вкара във вратата на Интер - 1:0.

Това бе трети гол за Мартин Касарес откакто се завърна в Ювентус през януари. Предишните два бяха срещу Милан за Купата на Италия, сега се разписа и срещу Интер.

Раниери отвърна с двойна смяна. Пусна Пацини и Фараони и замени Оби и Поли. Диего Форлан мина зад нападателите Пацини и Милито в променената на 4-3-1-2 схема на Интер.

В 70-ата минута Ювентус можеше да реши всичко. Страхотен пас зад защитата остави Вучинич съвсем сам срещу Жулио Сезар. Черногорецът обаче избърза с удара и вратаря спаси.

Нищо не можеше да спаси Интер минута по-късно. Алесандро Дел Пиеро вкара първия си гол за сезона в Серия А. Чудесен пас между защитниците на Видал изведе капитана на Юве на стрелкова позиция и ветерана с хубав удар в далечния ъгъл матира Жулио Сезар - 2:0.

Това бе гол №288 за Дел Пиеро с екипа на Ювентус. От тях 186 са в Серия А. С това попадение Алекс вече има гол във всеки един от последните 20 сезона на италианското първенство (Серия А и В).

След гола Вучинич отстъпи мястото си на Куалиарела. Именно той можеше да реши всичко с трети гол. Чудесен пас в наказателното поле остави трима от Юве срещу Жулио Сезар. Топката обаче бе в Киелини, който не я подаде достатъчно добре към далечната греда. Там Куалиарела я засече към празната мрежа, но удара бе избит преди голлинията от шпагата на Майкон.

После и Киелини можеше да се разпише, след добро центриране отдясно на Пирло, защитникът засече топката, но тя бе избита от Жулио Сезар в корнер. Вратарят на Интер спаси и удар на Куалиарела от малък ъгъл. Интер тотално се беше предал и въобще не опитваше нищо в атака.

За Ювентус това е трета поредна победа срещу Интер. За нерадзурите пък поражението е под №12 за сезона в Серия А. Толкова, колкото и победите на отбора. Интер остава осми в Серия А с 41 точки - на 10 от третото място. Юве пък вече 33 мача този сезон няма загуба. 29 от тях са в Серия А. След 15-ата победа в първенството отбора на Антонио Конте е отново на 4 точки зад Милан.

Следващият кръг обещава да е много интересен. Милан играе с Катания, който е в отлична форма и е преди Интер в класирането. Освен това росонерите ще бъдат изморени след мача с Барселона в Шампионската лига. Ювентус пък има среща с един от претендентите за третото място - Наполи, който ще е съперник на Юве и на финала за Купата на Италия.

ЮВЕНТУС - ИНТЕР 2:0

1:0 Касарес 57
2:0 Дел Пиеро 71

ЮВЕНТУС: Буфон, Касарес, Бардзали, Киелини, Де Челие, Видал, Пирло, Маркизио, Пепе (53 Бонучи), Вучинич (73 Куалиарела), Матри (53 Дел Пиеро)

ИНТЕР: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Нагатомо, Санети, Станкович, Поли (67 Пацини), Оби (67 Фараони), Форлан, Милито