Интер с победа за 104-ата си годишнина

Интер ознаменува 104-ата си годишнина с победа. Нерадзурите надвиха 2:0 Киево като гост и сложиха край на серията от девет срещи без успех във всички турнири. Головете паднаха чак в края на срещата.

Първо Диего Милито изпусна дузпа през първата част. Уесли Снайдер удари греда, а дългото чакане на Интер свърши в 87-ата минута, когато Валтер Самуел бе точен. Само 2 минути след това Диего Милито довърши Киево.

Интер сложи край на серията си от поредни загуби, като завърши 2:2 с Катания миналия кръг. Но победата липсва на нерадзурите от 22 януари. Откакто започна втория полусезон в Серия А, тима на Раниери е последен с две спечелени точки. Толкова, колкото Чезена.

Срещу Киево в състава на Интер се завърна Уесли Снайдер. Той действаше зад двойката нападатели - Форлан и Милито. Естебан Камбиасо остана на пейката, а Хавиер Санети запази мястото си в средата на терена. От представянето на отбора зависеше много и бъдещето на треньора. На трибуните на "Бентегоди" бе и президента на клуба Масимо Морати.

За Киево в игра се завърна след наказание голмайстора Серджо Пелесиер. Той започна на върха на атаката.

Началото бе добро за Интер. Още в третата минута Деян Станкович опита своя шедьовър от разстояние. Ударът му обаче бе избит в корнер. Интер играеше добре в началото и стигна до дузпа в 14-ата минута. След центриране от корнер, Ачерби игра с ръка в опита си да спре Лусио. Съдията Мацолени посочи бялата точка.

Диего Милито застана зад топката. Неговият удар обаче бе спасен от вратаря Сорентино. Стражът на Киево спаси третата си дузпа този сезон. Няма вратар в Серия А, който да е отразил толкова много дузпи.

Интер продължи да атакува. Само пет минути след това късметът отново обърна гръб на нерадзурите. Този път удар на Снайдер от разстояние срещна гредата. Това бе 14-ия път този сезон, в който гредата спира Интер. Нито един друг тим няма толкова лош късмет.

Киево въобще не успяваше да атакува в тези минути. Интер пък създаваше положения, но не чак толкова добри, а и често пропускаше.  Брилянтно подаване на Майкон изведе Санети, но капитана на Интер поставен под натиск на съперник, не успя да стреля добре. После Станкович шутира от воле, но неточно.

Чак в края на полувремето Киево имаше възможност. Пелесиер се измъкна зад Лусио и от малък ъгъл опита да преодолее Жулио Сезар, но вратаря на Интер успя да избие.

Интер продължи да бъде по-добрия отбор и след почивката. Но неспособността да бележи голове отново бе видна. Нерадзурите вкараха само в два от последните 9 мача. В 52-ата минута Снайдер осигури добра топка за Милито, но той пропусна. После Ачерби се намеси прекрасно при едната атака на Майкон.

В края Раниери пусна първо Пацини, а после Естебан Камбиасо. Именно Камбиасо имаше страхотен шанс, след един пряк-свободен удар. Аржентинецът обаче стреля неточно при добавката. Все пак Интер стигна до мечтания гол. Вкара го Валтер Самуел в 87-ата минута. Центриране от корнер бе засечено от защитника с глава и топката спря в мрежата. Само 2 минути след това Интер довърши Киево с втори гол. Санети получи топката отдясно от Майкон и центрира прекрасно. Милито не сбърка с удар от упор с глава за крайното 2:0.

КИЕВО - ИНТЕР 0:2