Интер яко затъна - Наполи направи ШЛ мираж за тима на Раниери

Отборът на Интер продължава кошмарното си представяне в Серия "А", като днес играчите на Клаудио Раниери загубиха от Наполи при гостуванет си на Юг. Единственият гол в мача вкара нападателят на неаполитанците Езекиел Лавеци, който бе точен в 59-ата минута. Така миланският гранд няма победа в калчото от успеха над Лацио на 22 януари и вече е на девет точки от зона "Шампионска лига".

Наполи стоеше по-добре на терена и общо-взето момчетата на Валтер Мадзари заслужиха победата. Трябда да се спомене и факта, че в последните 12-15 минути от мача домакините играха с човек по-малко след червения картон, който получи в 78-ата минута бранителят Салваторе Ароника.

Първата реална опасност в дербито дойде в 23-ата минута, когато Блерим Джемайли, който изнесе отличен мач, стреля опасно, но Жулио Сезар показа класа на вратата на Интер. Пет минути след това Кавани бе близо до гол, но ударът му с глава мина на сантиметри от вратата. Единствената опасност пред вратата на Наполи преди почивката бе един фаул на Уесли Снайдер, който обаче не попадна в целта.

В 59-ата минута Джемайли дриблира покрай няколко играчи в синьо-черно и пусна пас към Лавеци. Ел Локо с майсторски удар с десния крак от границата на наказателното поле матира стража на 18-кратните шампиони - 1:0 и "Сан Паоло" бе на крака. В 72-ата минута Джемайли стреля с глава от чиста позиция в аут, а малко по-късно Жулио Сезар можеше да стане разноглед при една опасна акция на домакините, която завърши с меле.

В 88-ата минута дойде най-чистото положение пред тима на Раниери, но резервата Джампаоло Пацини би с глава покрай вратата на няколко метра пред голлинията. Така Наполи продължава битката за евроместата, а Интер не спира да затъва. Черните облаци над главата на Раниери изглеждат още по-гъсти след това дерби в Неапол.