Камбиасо: Нямаме алиби за загубата

Халфът на Интер Естебан Камбиасо беше съвсем честен пред вестник "Гадзета дело Спорт" и призна абсолютното превъзходство на Рома във вчерашната среща на "вълците" с "нерадзурите".

"Джалоросите" смазаха италианските вицешампиони с 4:0. Головете във вратата на Жулио Сезар започнаха да валят в 13-тата минута, когато Жуан се разписа с глава след центриране от корнер, и спряха в 89-тата минута, когато влезлият като резерва Боян Къркич заби последното попадение в мача.

"Нямаме алиби за това, което се случи. Рома беше по-добрият отбор във всеки един аспект. В миналото или сме имали късмет, или сме играли по-добре от своите опоненти. Срещу Рома обаче нито имахме късмет, нито играхме добре", заяви Камбиасо.

Във втори пореден мач от Серия А "нерадзурите" допускат четири гола в своята врата, а нямат победа в официален двубой от 22-ри януари, когато надвиха с 2:1 Лацио.

В неделя момчетата на Клаудио Раниери ще получат голям шанс донякъде да възстановят поспадналото си самочувствие, тъй като домакинстват на опашкаря Новара. Не бива обаче да се забравя, че един от двата успеха през настоящата кампания на този абсолютен аутсайдер е именно срещу Интер. Поражението през първия полусезон доведе до смяната на Джан Пиеро Гасперини с Клаудио Раниери на треньорския пост в миланския гранд.