Интер обърна Лацио за седми пореден успех (Видео)

Отборът на Интер за пореден път доказа, че се намира в страхотна форма напоследък, след като постигна седми пореден успех в Серия "А", надигравайки с 2:1 Лацио в последния мач от 19-ия кръг. "Нерадзурите" направиха пълен обрат в мача, след като Томазо Роки изведе "орлите" напред в 30-ата минута, но Диего Милито в 44-ата и Джампаоло Пацини в 63-ата донесоха успеха на своя тим.

Срещата стартира двуостро с атаки и към двете врати. В 12-ата минута Рикардо Алварес отправи опасен удар преминал покрай вратата. Две по-късно пък Томазо Роки бе близо до откриване на резултата, но ударът му се отби от гредата. След това и Кристиан Ледесма пропусна целта, за да се стигне до 30-ата минута, когато отново Томазо Роки се освободи и прати топката във вратата за 0:1.

Последва натиск на Интер и Рикардо Алварес отново бе активен в предни позиции, като негов изстрел отново премина покрай вратата. В 44-ата минута обаче домакините стигнаха до равенството. Алварес изведе Диего Милито на стрелкова позиция и аржентинецът не сгреши за 1:1.

През второто полувреме Интер имаше инициативата и първо Майкон отправи далечен удар, а в 56-ата минута Джампаоло Пацини стреля с глава, но вратарят на гостите се намеси решително. Натискът на домакините обаче даде резултат и в 63-ата минута Пацини бе изведен зад защитата и с техничен прехвърлящ удар направи 2:1.

Лацио обаче можеше много бързо да се върне в мача, като Мирослав Клозе изскочи на точката на дузпата, но стреля право в Жулио Сезар. Срел дова и Джибрил Сисе пробва рефлексите на вратаря, но той бе на мястото си.

В крайна сметка мачът завърши с победа на Интер, която изкачи тима на 4-ата позиция с 35 точки, изпреварвайки днешния си съперник, който вече е 5-ти с 33 точки.