С четири греди и четири гола Интер отново спечели (Видео)

Интер постигна убедителна победа с 4:1 срещу Лече в последния си мач от Серия А за 2011-та година. С този успех възпитаниците на Клаудио Раниери запазиха петата позиция във временното класиране на италианското първенство.

"Джалоросите" откриха изненадващо чрез колумбиеца Луис Муриел в 20-тата минута, но Джампаоло Пацини изравни в 34-тата, след като преди това "нерадзурите" бяха ударили четири греди.

През втората част попадения на аржентинците Диего Милито, Естебан Камбиасо и Рики Алварес донесоха победата на тима от Милано. С две асистенции пък се отличи Юто Нагатомо.

Мениджърът на Интер Клаудио Раниери даде почивка на голмайстора срещу Чезена Андреа Ранокия. На мястото на 23-годишния бранител започна опитният Валтер Самуел. В предни позиции пък 60-годишният наставник предпочете Диего Форлан пред Диего Милито.

Интер очаквано започна мача по-добре от своя съперник. В 9-тата минута Пацини се размина на косъм от това да засече хубаво подаване на Майкон, а преди това Тиаго Мота беше отправил нелош удар към вратата, пазена от Уго Габриели.

В 18-тата минута започналият като титуляр за първи път, откакто се възстанови от контузия, Диего Форлан стреля над напречната греда. След това обаче, малко противно на логиката, лече поведе.

Колумбиецът Луис Фернандо Муриел си поигра със защитата на "нерадзурите", преди да вкара топката в мрежата с нисък шут. Последните в Серия А показаха, че не бива да бъдат подценявани.

Италианските вицешампиони обаче можеха да изравнят почти веднага след попадението на "джалоросите", след като изстрел на Форлан бе отклонен от вратаря на гостите в левия страничен стълб.

В 27-мата минута Джампаоло Пацини уцели напречната греда с глава след центриране отдясно на Майкон. Тимът от Милано натискаше здраво в търсене на гол. Половин час след началото на срещата Хавиер Санети шутира силно, но неточно.

Не мина много време и "нерадзурите" отново удариха греда, като този път играчът, чийто късмет изневери, беше Валтер Самуел. Аржентинският бранител пропусна да се разпише с глава.

В 34-тата минута след като Интер още веднъж трябваше да се задоволи само с гредата, а после бранител на салентинци изчисти, при последвалия корнер топката попадна у Джампаоло Пацини, който счупи каръка и отбеляза.

Нападателят отпразнува гола с имитация на люлеене на бебе, тъй като днес му се роди син – Томазо.

Малко преди почивката Тиаго Мота би от границата на наказателното поле, но Габриели внимаваше и улови, след това и Фараони повтори упражнението. В последните секунди на първата част пък Пацини не успя да изведе Интер напред в резултата след хубав удар с глава.

Второто полувреме стартира по прекрасен начин за домакините. Влезлият на почивката на мястото на Диего Форлан Диего Милито бе изведен сам срещу стража на Лече и не сбърка.

32-годишният нападател вкара своето първо попадение в Серия А от 24-ти септември насам, когато се разписа срещу Болоня от дузпа.

Почти един час след първия съдийски сигнал Пацини получи нова добра възможност, но отново не съумя да завърши атаката на Интер по най-удачния начин. Малко след това пък Даниеле Корвиа от тима на Серсе Козми излезе сам срещу Жулио Сезар, но бразилският вратар на италианския вицешампион спаси.

На "Джузепе Меаца" "нерадзурите" продължиха с пропуските, като в случая се отличи Рики Алварес. Аржентинецът шутира покрай вратата и така преднината на тима на Клаудио Раниери остана един гол.

В 69-тата минута Корвиа пак вдигна кръвното на привържениците на Лече със скандален изстрел от отлична позиция. 27-годишният нападател пак изскочи сам срещу Жулио Сезар и шутира много неточно.

В 73-тата минута Естебан Камбиасо на практика сложи точка на спора. Той се разписа след асистенция на Юто Нагатомо. Малко след това Диего Милито пропусна добър шанс, а същото стори и Давид Ди Микеле от състава на "джалоросите".

Десетина минути преди края на срещата Нагатомо отново се отличи със страхотна асистенция, този път за Рики Алварес. Бившият футболист направи загубата на Лече разгромна, но колкото на Дженоа, който отбор по същото време изоставаше с 1:6 при гостуването си на Наполи.

До края на мача Интер не успя да направи победата си още по-убедителна, въпреки че можеше. Все пак "нерадзурите" приключиха годината успешно и зарадваха феновете си.