Интер с трета поредна победа в Серия А (Видео)

Интер надви Чезена с 1:0 на стадион "Дино Мануци" и по този начин постигна трета поредна победа в Серия А.

Голът за "нерадзурите" отбеляза завърналия се след лечение на контузия Андреа Ранокия, който вкара с глава след асистенция на друг възстановен от травма – Дъглас Майкон.

В самия край на срещата "морските кончета" можеха да стигнат до равенството но късметът и изявите на Жулио Сезар на вратата донесоха победата за вицешампиона на Италия.

За наставника на Интер Клаудио Раниери имаше добра новина, тъй като в състава на тима от Милано се завърнаха бранителите Дъглас Майкон и Андреа Ранокия.

Въпреки че и Диего Форлан беше възстановен и игра още във вторник срещу Дженоа, уругваецът не излезе от първата минута на "Дино Мануци" за сметка на Диего Милито.

Още от самото начало на срещата и двата отбора се опитаха да създадат нещо интересно. С хубави удари се отличиха Лука Чекарели от състава на Даниеле Аригони, както и Юто Нагатомо, който в последните няколко мача е ключов футболист за "нерадзурите".

През първия половин час от срещата положенията не бяха кой знае колко много. Все пак трябва да се отбележи, че гостите пропуснаха добра възможност, когато Коутиньо стреля от фаул в 28-ата минута, а малко преди това Лауро от Чезена се пробва да отбележи с глава, но ударът му мина над напречната греда.

В 33-тата минута Антонио Кандрева стресна привържениците на италианските вицешампиони със силен далечен шут, който Жулио Сезар изби и така резултатът продължаваше да бъде 0:0 въпреки хъса на двата тима.

Последваха нови изстрели от страна на "морските кончета". Адриан Муту и Марко Пароло обаче бяха неточни. В 39-тата минута пък удар на Тиаго Мота бе блокиран, като останаха съмнение за игра с ръка на Чекарели в наказателното поле на домакините.

Така или иначе, дузпа не беше дадена. В последната минута на първото полувреме Диего Милито шутира от далечна дистанция, но изстрелът въобще не намери очертанията на вратата, пазена от Франческо Антониоли.

След почивката Пацини беше първият, който нанесе удар към мрежата на Чезена, но до гол не се стигна, а малко по-късно домакините не съумяха да оползотворят една много хубава атака.

Точно един час след началото на мача Пароло затрудни максимално Жулио Сезар, а след като бразилецът спаси, само късметът избави неориентираната защита на Интер.

В 63-тата минута след центриране на Майкон от фаул Андреа Ранокия се извиси над всички и откри с глава. Двамата състезатели, възстановени от контузии, се оказаха ключови за вицешампиона на Италия.

До края на мача домакините всячески се опитваха да изравнят, но не успяха, а и "нерадзурите" също пропуснаха да увеличат преднината си, така че Интер постигна трета поредна победа в Серия А.