Непобедимите 4: Интер отвя още един

Отборът на Интер не спира с победите в италианското първенство. Футболистите на Роберто Манчини надвиха с 1:0 Киево при гостуването си на "Маркантонио Бентегоди". Единствения гол реализира аржентинският нападател Мауро Икарди, който бе точен в края на първото полувреме. Това бе първо попадение през сезона за звездата на "нерадзурите", който се възползва от грешка на вратаря на домакините Албано Бисари и търкули топката в мрежата отблизо.

Миланският гранд изигра мача пестеливо, като възможностите в наказателното поле на "летящите магарета" не бяха много. От другата страна Самир Ханданович бе притеснен от Валтер Бирса веднага след гола на Икарди, а в началото на второто полувреме Алберто Палоски стреля неточно от добра позиция. В последните 15-20 минути Киево наложи безплоден натиск, докато гостите разчитаха на контра акции. Наставникът на тима от Верона Роландо Маран пък се прибра бесен в тунела, след като бе изгонен от главния съдия Паоло Талявенто. С успеха си днес Интер продължава с пълен актив от точки (12) и е едноличен лидер в класирането. В следващия кръг играчите на Манчо домакинстват на Верона.