Интер превзе Милано в първото дерби

Интер взе първото градско дерби след победа с 1:0 над Милан. “Нерадзурите” записаха третата си поредна победа в Серия А след гол на Фреди Гуарин в 58-та минута на двубоя.

Страхотен повторен дебют за Милан направи Марио Балотели, който влезе след час игра и сам опита да донесе равенството на тима си. Нападателят, приет с освирквания от тифозите на символичните домакини от Интер, нацели гредата, направи няколко топовни удара и всяваше паника в наказателното поле на противника.

Дебют за “нерадзурите” пък записаха Фелипе Мело и Иван Перишич, който обаче не можа да доиграе срещата и беше заменен принудително.

В крайна сметка Интер удържа предимството си и остана единственият отбор с пълен актив от точки след първите 3 кръга. Милан пък записа втората си загуба и е на 12-то място в първенството.

Първото полувреме оправда високите очаквания, въпреки че голове не паднаха. Двата отбора се започнаха още от първия съдийски сигнал, като по-чистите положения бяха пред вратата на Интер.

Още в третата минута Бака изведе Луис Адриано сам срещу Ханданович, но стражът на символичните домакини изби. Интер отговори с много опасен удар на Йоветич, при който топката мина встрани от гредата.

Луис Адриано продължаваше да изскача зад защитата на “нерадзурите”, но ударите му в последния момент бяха избивани от шпагати на защитниците на домакините.

Двамата треньори разполагаха с изявени биткаджии в средата на терена, които не се притесняваха да влизат твърдо, а пред двете врати имаше достатъчно талантливи футболисти, готови да решат мача с едно отиграване. Това можеше да стане в добавеното време на първата част, когато Йоветич изведе Икарди сам срещу Диего Лопес, но испанецът успя да спаси.

Второто полувреме започна на същите бързи обороти. Първата опасност бе пред вратата на Милан след самостоятелен пробив на Йоветич, но ударът му бе блокиран от защитник. Секунди по-късно топката бе на отсрещната врата, където пък Карлос Бака не успя да си намери добра позиция за изстрел.

В 55-та минута Перишич центрира отляво, Гуарин някак отклони топката към вратата, където Лопес с мъка изби в ъглов удар.

Настоятелността на Интер даде резултат в 58-та минута. Фреди Гуарин проби отдясно към центъра на наказателното поле, Икарди му освободи пространство, а колумбиецът насочи неспасяемо топката в далечния ъгъл зад Диего Лопес след страхотен фалцов удар с левачката - 1:0 за Интер.

Синиша Михайлович реагира мигновено и замени Карлос Бака с Марио Балотели. Нападателят, който направи повторен дебют за Милан и бе посрещнат с освикрвания от феновете на Интер, можеше да помогне за изравняването на резултата с първото си докосване. Супер Марио центрира от фаул, но ударът на Кицка с глава не попадна в целта.

Балотели раздвижи играта на Милан и създаде напрежение пред вратата на бившия си клуб. В 72-та минута Мауро Икарди можеше да реши всичко. Аржентинецът засече с глава центриране отдясно, но топката мина встрани от гредата.

Шоуто на Балотели продължи и в 78-та минута само гредата го лиши от изравнителен гол. Нападателят изстреля снаряд от близо 25 метра, а Ханданович само можеше да бъде благодарен на страничната си греда.

В 82-та минута Балотели пак без малко да изравни. Този път стреля от фаул от повече от 35 метра, но Ханданович изби със сетни сили в ъглов удар.

Интер - Милан 1:0

1:0 Фреди Гуарин 58'

Интер: Ханданович, Сантон, Медел, Мурило, Жуан (78 - Телес), Гуарин, Мело, Кондогбия, Перишич (84 - Ранокия), Йоветич (72 - Паласио), Икарди

Милан: Лопес, Абате, Сапата, Романьоли, Де Шилио, Куцка (72 - Поли), Монтоливо, Бонавентура, Хонда (81 - Черчи), Луис Адриано, Бака (61 - Балотели)