Йоветич носи победата на Интер над Аталанта

Интер постигна инфарктна победа с 1:0 над Аталанта на своя "Джузепе Меаца" в среща от първия кръг на Серия "А".

Гостите се държаха много здраво по време на целия мач, но червеният картон на Кармона в 71-ата минута ги пречупи и това позволи на домакините да натиснат здраво до края.

Единственото попадение бе дело на Стеван Йоветич в последните секунди на даденото от съдията 5-минутно продължение.

Като цяло иначе отборът на Роберто Манчини не показа кой знае колко добро лице, но в последните 20 минути на мача Интер изцяло доминираше на терена.

Неприятната новина е, че Мауро Икарди напусна терена контузен още в 15-ата минута и тепърва ще се изяснява състоянието му.

Мачът започна със страхотен шанс за гостите от Бергамо и още в 3-ата минута след грешка на Гнуари, Гомес успя да се добере до топката, но от много добра позиция стреля над вратата.

В 12-ата минута пък Паласио излизаше в ситуация сам срещу вратаря, но доста странно не отправи удар, а вместо това потърси съприкосновение със защитник на противника.

Три минути след това Икарди бе заменен принудително от Йоветич. Аржентинецът бе заменен заради травма от своя наставник Роберто Манчини.

В 28-ата минута Йоветич отправи силен удар от фаул, от 30 метра, но топката премина високо над вратата.

Няколко минути след това Паласио видя Брожович, който понечи да отправи силен удар към вратата, но футболистът на гостите Де Роон се справи брилянтно и блокира топката.

В 44-ата минута пък Кондогбия пробва късмета си с удар от 20 метра, но стражът на гостите улови.

След почивката Интер започна активно и в 50-ата минута Кондогбия отправи свиреп удар от 25 метра при който стражът на гостите някак си успя да реагира и да парира топката.

През следващите минути нямаше нищо интересно случващо се на терена и битката се водеше около централния кръг.

В 70-ата минута обаче гостите останаха с човек по-малко, след като Кармона получи втори жълт и червен картон. Той фаулира грубо Ернанес и бе изгонен. Играчът на гостите си изкара двата картона в рамките на само 5 минути.

Три минути след това Йоветич отправи много мощен удар от дистанция, който мина малко над вратата.

В минутите до края Интер просто съсипа противника си и доминираше напълно.

В 78-ата минута Паласио реализира, но голът му бе отменен заради засада. Ернанес пък отправи удар към далечния ъгъл няколко минути след това и бе толкова близо до гола, но топката премина на сантиметри покрай гредата.

Минута преди края на редовното време Жуан разтресе гредата, а в 90-ата минута Ернанес отправи мощен снаряд и принуди стража на гостите да се намесва. И Сантон направи същото минута след това.

В 93-ата минута пък Йоветич вкара победното попадение в срещата след прекрасен удар в далечния ъгъл около границата на наказателното поле и така ознаменува успешно официалния си дебют.

ИНТЕР - АТАЛАНТА 1:0
1:0 Йоветич 90+'

ИНТЕР: Ханданович, Мурийо, Жуан, Миранда, Сантон, Медел, Брожович, Кондогбия, Гнукари (46 - Ернанес), Паласио, Икарди (15 - Йоветич)

АТАЛАНТА: Спортиело, Черубин, Драме, Стендардо, Масиело, Де Роон, Гомес (78 - Милиачио), Куртич, Моралес, Кармона, Денис (24 - Пиния)