Интер завърши сезона със зрелищен мач и голмайсторски приз за Икарди

Отборът на Интер завърши сезона в Серия "А" със зрелищен мач на "Джузепе Меаца" срещу Емполи. "Нерадзурите" спечелиха с 4:3, а Мауро Икарди отбелаза два гола в мача в 53-ата и 77-ата минута и така ще раздели голмайсторския приз в първенството с Лука Тони. Освен него за домакините се разписаха Родриго Паласио в 49-ата и Марсело Брозович в 53-ата минута. Точни за Емполи пък бяха Леван Микелидзе в 59-ата и 88-ата минута и Мануел Пучарели в 62-ата минута.

След сравнително равностойно и не много вълнуващо първо полувреме, двата тима сътвориха невероятно шоу през втората част. Още в 49-ата минута Матео Ковачич пусна извеждащ пас за Мауро Икарди, който нахлу в наказателното поле и чукна към Родриго Паласио, който от точката на дузпата насочи топката във вратата за 1:0. Само четири минути по-късно домакините удвоиха резултата. Отново Ковачич пусна перфектен извеждащ пас за нападателя, който останал очи в очи с вратаря не сгреши за 2:0.

Емполи обаче успя бързо да възстанови равенството. В 59-ата минута Леван Микелидзе бе точен с глава отблизо, а в 62-ата минута Пучарели бе изведен зад защитата и хладнокръвно реализира за 2:2.

Интер все пак не се отказа от идеята да търси победата и в 70-ата минута Марсело Брозович засече центриране на Икарди за 3:2, а в 77-ата минута самият Икарди заби втория си гол в мача с 22-ия си гол за сезона, който го изравни в класацията на голмайсторите с досегашния водач Лука Тони. В 88-ата минута пък отново Микелидзе оформи крайното 4:3 с втория си гол в мача.

Така Интер завършва сезона на 8-ата позиция с 55 точки. Емполи пък приключва на 15-ото място с 42 точки.