Интер продължава с наказателната си акция

Интер удари с 2:1 Каляри на стадион "Сант'Елия" и записа трета поредна победа в "Серия А".

Така нерадзурите дръпнаха сериозно в класирането, като вече са с 35 точки в зона Лига Европа. Каляри продължава да е в опасната зона и да се бори за оцеляването си.

Точни за гостите бяха Матео Ковачич (47) и Мауро Икарди (68), попадението за домакините вкара Самуеле Лонго (74).

Срещата на "Сант'Елия" предложи страхотен футбол, който задоволи и най-претенциозните фенове на "Серия А".

Интер най-сетне успя да запише победа над Каляри, след като нямаше пълен успех над този съперник в последните си шест мача. Домакините пък вече не познават вкуса на победата в последните си четири мача за първенство.

Срещата започна много здраво с положения и пред двете врати. Още в първата минута Годфред Донсах се освободи от защитата на Интер и стреля от дъгата на наказателното поле, но топката мина до гредата.

Отговорът на гостите бе тупалка на Лукас Подолски, но над вратата. В 9-ата минута Интер стигна до нов шанс, но Фреди Гуарин от чиста позиция стреля в аут.

Последваха спокойни минути, като играта се водеше основно в средата на терена, без каквито и да било голови положения. В 16-ата минута домакините стигнаха до страхотен шанс.

Данило Авелар залъга двама защитници на Интер и стреля от ъгъла на наказателното поле, но Хуан Пабло Каризо спаси. Четири минути по-късно дойде и най-чистото положение за нерадзурите.

Тогава Лукас Подолски бе изведен сам срещу Желко Бъркич, но се замота излишно с финтове и вместо да опъне мрежата на домакините бе блокиран от отбраната на Каляри, топката обаче попадна в Марсело Брозович, който от чиста позиция стреля високо над вратата.

Това бяха силните минути на гостите, но те направиха нов пропуск дело на Лукас Подолски, но неговият удар с глава пропуска целта.

След половин час игра Фреди Гуарин проби по крилото и стреля от ъгъла на наказателното поле, но топката мина до гредата. Последва и шут на Давиде Сантон, но така и не се стигна до гол.

Към края на полувремето домакините все пак стигнаха до ситуация пред вратата на домакините, но Дуйе Коп изпусна. В 43-ата минута Лукас Подолски се извиси и стреля с глава, но над вратата.

Второто полувреме започна с гол за Интер. Нерадзурите подхванаха атака отляво, при която Лукас Подолски центрира в наказателното поле, където се получи леко разбъркване, топката попадна на крака на Матео Ковачич, който с мощен шут опъна мрежата на домакините за 0:1.

Каляри можеше да изравни веднага, но удар на Годфред Донсах бе спасен от Хуан Каризо. В 57-ата минута домакините стигнаха до нов уникален шанс, но Андреа Косу от точката на дузпата стреля високо в аут.

Определено играчите на Каляри търсеха изравняването, но правеха непростими издънки пред гола. След час игра и Лоренцо Крисетиг не успя да опъне мрежата на гостите.

Така се стигна до 68-ата минута, когато домакините сгрешиха при изнасянето на една топка, което доведе до извеждането на Мауро Икарди сам срещу  Желко Бъркич, последва финт и страхотен удар с левия крак в сглобката за 0:2.

Домакините обаче не се отказаха и в 74-ата минута най-после вкараха. Тогава резервата Самуеле Лонго се пребори със защитата на Интер за една висока топка и с мощна тупалка от границата на наказателното поле направи 1:2.

Последваха силни минути за Каляри, но не се стигна до нов гол. Постепенно нерадзурите изнесоха играта в по-предни позиции и залагаха на многоходови разигравания.

До края Каляри се опита да изравни, но нямаше шанс, като дори Интер можеше да забие и трети гол, но нацели горната греда в добавеното време. Така гостите заслужено си взеха победата и трите точки.

Каляри - Интер 1:2