Интер разби Палермо на "Меаца"

Интер прекъсна тежката си серия от 3 поредни загуби, след като в мач от 22-ия кръг на Серия "А" победи Палермо с 3:0 на своя "Джузепе Меаца".

Домакините демонстрираха този път много добър футбол и заслужено стигнаха до класическия успех, който дойде след попадения на Гуарин в 16-ата минута и Икарди в 65-ата и 88-ата минути.

Българският национал от състава на сицилианци Ивайло Чочев бе в групата за мача, но така и не се появи в игра.

След този мач Интер е на 9-ото място с 29 точки, а Палермо е на 8-ата позиция с точка повече.

Срещата започна активно за домакините и още в 7-ата минутa те имаха възможност да стигнат до попадение. Шакири центрира към задната греда за Жуан и бразилецът отправи удар, но Сорентино спаси ниската топка.

Малко след това Дибала отправи нелош удар от 25 метра, от фаул, но звездата на сицилианци не успя да нацели вратата и топката мина малко над напречната греда.

В 16-ата минута все пак Интер откри резултата. Гуарин засече с глава топката след центриране от корнер и даде аванс на домакините.

Асистенцията бе записана на името на Джердан Шакири.

В следващите минути домакините продължиха да доминират в мача.

В 22-ата минута Палермо бе на косъм от гола, след като Лазар центрира прекрасно ниско в наказателното поле, а Ригони успя да засече топката от перфектна позиция, но я прати към грешната страна на вратата - от външната част на мрежата.

Десетина минути по-късно Нагатомо бе принудително заменен от Додо заради травма.

До края на полувремето головите опасности липсваха, като в 44-ата минута Медел стреля от далечна дистанция, но за Сорентино не бе проблем да улови топката.

След почивката гостите бяха на косъм от изравнителния гол. В 50-ата минута Барето центрира ниско в наказателното поле и някак си Жуан успя да изчисти. Последва удар на Васкес в гредата, а при добавката Дибала по някакъв невероятен начин отправи удар над вратата, макар че пред себе си имаше чист голов шанс.

В 57-ата минута Интер също бе близо до попадение, но Ранокия стреля с глава малко над напречната греда.

Все пак интригата бе убита след гол на Икарди в 65-ата минута.

Паласио центрира около корнера в наказателното поле и Икарди пое топката около точката на дузпата, след което с плътен удар по земя реализира.

През следващите минути Интер продължи с активната си игра, но головите положения липсваха.

В 88-ата минута обаче Икарди се разписа още веднъж, след като засече с глава центриране на Гуарин. Така той оформи крайния резултат в срещата.

ИНТЕР - ПАЛЕРМО 3:0

1:0 Гуарин 16'
2:0 Икарди 65'
3:0 Икарди 88'

ИНТЕР: Ханданович, Нагатомо (36 - Додо), Сантон, Ранокия, Жуан, Медел, Гуарин, Шакири (84 - Ковачич), Брожович, Палацио (82 - Кампаняро), Икарди

ПАЛЕРМО: Сорентино, Морганела (75 - Рисполи), Терци, Дапрела, Гонзалес, Лазар (77 - Емерсон), Барето, Ригони, Жажало (66 - Белоти), Васкес, Дибала