Интер взе решение за Мадзари
Двете поредни тежки загуби на Интер в Серия “А” с 1:4 от Каляри и 0:3 от Фиорентина разклатиха сериозно стола на Валтер Мадзари. След поражението на “Артемио Франки” специалистът бе категоричен, че няма да подава оставка и вярва в отбора си, който в два поредни мача игра много слабо. Лично президентът Ерик Тохир се обадил на

Мадзари, за да разбере какво се случва, след което неговите подчинени говорили с част от лидерите на “нерадзурите”, съобщиха на Апенините. Всички водещи играчи били категорични, че заставават зад своя наставник и няма проблем между тях и Мадзари. Освен това тяхната вина не била по-малка от неговата за тези резултати. Именно поради това на този етап шефовете на миланския гранд са взели решение треньор на отбора да остане 53-годишният специалист.

Бившият наставник на Наполи пое “черно-сините” през миналото лято и до този момент има 51 мача начело на отбора във всички турнири. 23 пъти “нерадзурите са били победители, 17 пъти двубоят е завършвал наравно, а загубата от “виолетовите” е под номер 11. Интер - Каляри 1:4 +23

Интересен факт е, че от стартирането на своята кариера като старши-треньор досега той никога не е бил уволнявал. Именно този факт кара Мадзари да се чувства горд, но при слаби резултати в оставащите мачове рискува да развали тази своя традиция.

Преди да пристигне на “Сан Сиро” през лятото на 2013 година, той води Наполи в продължение на четири сезона в елита, Сампдория в продължение на два и Реджина в три. Преди това Мадзари бе един сезон начело на Ливорно в Серия “Б” и Пистоезе и Ачерабиле, съответно в трета и четвърта дивизия на професионалния италиански футбол, като винаги е изкарвал започнатия сезон до край. Фиорентина - Интер 3:0+22Целта пред Интер този сезон е класиране на трето място, което дава право на участие в плейофа на Шампионската лига. Преди двете поражения миланският гранд бе на тази позиция след четвъртия кръг, но вече изостава на 10 точки от Ювентус и заема 10-то място преди домакинството на Наполи.