Интер не впечатли, но взе своето срещу Карабах

Италианският Интер постигна победа с 2:0 над азербайджанския Карабах в среща от Група "F" на Лига Европа.

Мачът се игра на "Джузепе Меаца", а домакините не впечатлиха с представянето си, но въпреки това стигнаха до ценната победа.

Първото попадение бе дело на Д'Амброзио в 18-ата минута, а пет минути преди края на редовното време и Икарди се разписа.

След този мач отборът от Милано е лидер в своята группа с 6 точки от два мача.

Срещата започна с добро темпо и Интер демонстрира голямо желание в началото, но в 5-ата минута гостите бяха близо до създаване на добра голова възможност. Гурбанов в ситуацията бе намерен по добър начин и опита удар, който обаче бе блокиран от Ранокия.

Макар да показваха старание в началните минути, домакините така и не успяха да наложат толкова сериозен натиск над противника.

Все пак обаче в 18-ата минута Д'Амброзио откри резултата и даде аванс на италианските домакини.

Той отправи удар около границата на наказателното поле, след което топката се отби в напречната греда и влезе във вратата на азерите, а стражът на гостите бе меко казано шокиран от гола.

Попадението на футболиста на домакините бе доста красиво и домакините осъществиха целта си - да вземат сравнително ранен аванс от гол.

Няколко минути след това Ранокия нацели топката с воле, но ударът му мина над вратата.

В 25-ата минута Ернанес пък опита да изведе хитро Икарди зад отбраната на азерите, но Сехич се оказа доста съобразителен и предотврати много сериозна опасност за вратата на своя тим.

Двата тима демонстрираха здрава битка в следващите минути и до края на полувремето не се стигна до интересни ситуации.

Второто полувреме започна активно за гостите, докато домакините така и не успяваха да намерят своята игра през първите минути от него.

В 57-ата минута домакините можеха да удвоят аванса си. Ричардс загуби топката на 30-ина метра от собствената си врата, а Икарди изобщо не си губеше времето и отправи силен удар, а Сехич успя със сетни сили да избие топката над напречната греда.

През следващите минути на терена не се случваше нищо кой знае колко интересно.

Четвърт час преди края на мача Икарди падна на земята и се хвана за крака, като вероятно става въпрос за крампи, но Валтер Мадзари бе извършил и трите си смени и се наложи аржентинецът да се вдигне на крака и да продължи участието си в мача.

В 82-ата минута домакините бяха на косъм от гола, но удар на Икарди мина само на сантиметри покрай страничната греда, но три минути след това аржентинецът успя да реализира и да убие всякаква интрига в мача.

Oсвалдо видя с прекрасно извеждащо подаване Икарди, който навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл прати топката в далечния ъгъл на противниковата врата.

ИНТЕР - КАРАБАХ 2:0
1:0 Д'Амброзио 18'
2:0 Икарди 85'

ИНТЕР: Карисо, Нагатомо, Ранокия, Андреоли, Д'Амброзио, Жуан, Ернанес (73 - Оби), Кузманович (59 - Медел), Мвила, Гуарин (62 - Освалдо), Икарди

КАРАБАХ: Сехич, Тели, Караев, Хюсеинов, Аголи, Гурбанов (68 - Садиков), Юсифов (55 - Надиров), Рейналдо, Муарем, Ричард, Джордж (62 - Тигиев)