Интер пак бие на нула

Интер записа пети пореден мач без допуснат гол от началото на сезона и надви Днипро с 1:0 в двубой от група F на Лига Европа.

Първото полувреме беше доста скучно, като на практика липсваха положения за гол.

След почивката обаче нерадзурите постепенно започнаха да налагат видимо превъзходство. Днипро остана с човек по-малко, след като капитанът Ротан бе изгонен и в 71-ата мин. Д’Амброзио отбеляза единственото попадение отблизо.

Двата отбора предложиха високо темпо, но не успяваха да създадат опасности пред двете врати. В състава на гостите определено се усещаше липсата на Ковачич, който бе оставен извън групата заради лека травма. Заместникът му Кузманович обаче бе далеч от превъзходната форма на хърватина.

Треньорът на нерадзурите Валтер Мадзари бе заложил на схема само с един чист нападател – Мауро Икарди, подпомаган от Фреди Гуарин от малко по-задна позиция.

Също като в двубоя от първия кръг на Серия А, постройката с един стрелец сякаш не позволяваше на нерадзурите (които в този мач бяха с резервния си бял екип) да се разгърнат, а Икарди бе твърде изолиран в предни позиции.

Най-активни от домакините бяха десният бек Федецки и звездата на тима Коноплянка, но и те не успяваха да създадат чисти положения .

Най-опасната ситуация пред вратата на домакините пък дойде в 37-ата мин. Тогава Д’Амброзио центрира идеално отдясно, но ударът с глава на Кузманович бе в аут.

Нерадзурите имаха златен шанс да поведат след почивката. В 50-ата мин. Ернанес центрира, Гуарин изскочи сам вдясно от вратата, но ударът му с глава не намери очертанията ѝ.

В 56-ата мин. вратарят на домакините Бойко пък се отличи с двойно спасяване. Той първо отрази удара на Д’Амброзио, който бе изведен с дълъг пас, а след това и добавката на Икарди.

Определено атаките на Интер бяха много по-опасни в началото на второто полувреме, отколкото през цялата първа част.

В 61-ата мин. пък отличен шанс имаше Днипро. Коноплянка опита да намери далечния ъгъл с фалцов изстрел, но топката профуча покрай гредата.

Треньорът на миланци Мадзари реагира, като пусна в игра Дани Освалдо вместо неефективния Кузманович и заигра с двама чисти нападатели.

В 67-ата мин. пък капитанът на Днипро Ротан получи втори жълт картон и остави своите с десет души.

В 71-ата мин. пък Интер оползотвори игровото и численото си превъзходство. Гуарин опита центриране, но топката бе изчистена с глава. Колумбиецът, също с глава я свали за Д’Амброзио. Халф-бекът излъга един съперник и непосредствено преди шпагата на друг бранител успя да я изпрати в мрежата – 0:1.

До края играта се водеше главно в половината на домакините, но нерадзурите не успяха да отбележат втори гол, а и не го търсеха особено настойчиво.

ДНИПРО – ИНТЕР 0:1

0:1 Д’Амброзио 71

Днипро: Бойко, Федецки, Мазух, Дъглас, Стринич, Ротан, Канкава, Кравченко (67 Шахов, 74 Лучкевич), Бруно Гама, Коноплянка, Зозуля (79 Калинич)

Интер: Ханданович, Кампаняро, Видич, Жуан, Д’Амброзио, Ернанес (76 Жонатан), Кузманович (62 Освалдо), М’Вила, Додо, Гуарин, Икарди