Интер издрапа до точка срещу Торино

Торино и Интер не успяха да излъчат победител, като завършиха 0:0 на старта на Серия А. Двата тима си поделиха по точка, също както направиха във всеки от сблъсъците помежду им миналия сезон. За разлика от тогава (2:2 и 3:3), сега никой не успя да вкара гол.

В герой за Интер се превърна вратаря Самир Ханданович. Той спаси дузпа в 19-ата минута. Нарушението бе на дебютанта Неманя Видич. Ударът изпълни Ларондо, но Ханданович го спаси. Това бе 14-а дузпа, която стражът отразява в последните 5 сезона.

Кошмарният дебют на Видич в Серия А завърши с червен картон. Сърбинът бе изгонен за иронично ръкопляскане към съдията Довери в добавеното време на мача.

Новините преди мача не бяха добри за Торино. Звездата Алесио Черчи подписа договор с Атлетико Мадрид и премина в испанския тим. Треньорът Вентура не можеше да използва още Барето, Фарнеруд, Перес и наказания Вивес.

От началото на сезона Торино имаше 4 мача за Лига Европа и в тях записа 3 победи, като не допусна нито един гол във вратата си.

За Интер дебют в Серия А направиха Неманя Видич, Гари Медел и Ян М'Вила. Пабло Освалдо се очакваше да е титуляр в срещата, но заради мускулна травма остана резерва. При отсъствието и на контузения Паласио, Матео Ковачич застана зад Мауро Икарди.

Началото не бе добро за Интер. В 19-ата минута домакините получиха дузпа. Дебютантът Видич събори в наказателното поле Фабио Куалиарела и съдията Довери посочи бялата точка. При отсъствието на Черчи, Ларондо застана зад топката. Неговият удар обаче бе спасен от вратаря Ханданович.

Това бе 14-ата дузпа спасена от словенския вратар в последните 5 сезона в Серия А. Повече от всеки друг вратар.

Скучното първо полувреме завърши без гол. Куалиарела и Ернанес стреляха с глава неточно, а Андреа Ранокия не успя да стигне до центриране на Джонатан.

След почивката Торино натисна. Първо Бово стреля от дистанция, но Ханданович улови. След това Ларондо бе близо да отклони топката покрай вратаря, но не му стигнаха сантиметри.

Куалиарела пропусна чисто положение от няколко метра. Дармиан центрира отляво, Ларондо свали топката с глава за Куалиарела, но бившия играч на Юве не уцели вратата от 5 метра.

Интер също имаше някои добри атаки. При една от тях, влезлия като резерва Освалдо, получи топката зад защитата и успя да я чукне преди вратаря Падели да се хвърли в краката му. Стражът обаче успя да избие, а след това защитниците на Торо предотвратиха опасността.

В добавеното време на срещата Неманя Видич ознаменува кошмарния си дебют с червен картон. Сърбинът изръкопляска иронично на съдията Довери за едно негово отсъждане. Реферът веднага прати Видич под душовете.

ТОРИНО - ИНТЕР 0:0

ТОРИНО: Падели, Бово, Глик, Морети, Ночерино, Ел Кадури (55 Миньо), Максимович (70 Молинаро), Гаци, Дармиан, Ларондо, Куалиарела

ИНТЕР: Ханданович, Ранокия, Видич, Жуан, Джонатан (84 Нагатомо), Медел, М'Вила (56 Освалдо), Ернанес, Додо (80 Д'Амброзио), Ковачич, Икарди