Интер победи минимално слабаци с гол на младок

Интер постигна още една победа в предсезонните си контроли. "Нерадзурите" надделяха над третодивизионния Прато с 1:0 и продължиха с победите над слабаци, след като преди дни биха с 6:1 Трентино.

Единственото попадение беше дело на 19-годишния талант Ибрахима Мбайе. Той влезе след почивката, но се представи силно и реализира гола на победата в 67-та минута на двубоя.

Младият защитник се връща при "нерадзурите", след като миналия сезон игра под наем в Ливорно. Все още обаче не е ясно дали ще остане и през новата кампания в тима, но ако продължава да се представя по този начин, може и да получи шанс.

За Интер играха голяма част от звездите, като почивка получиха само тези, които участваха на Световното първенство. В състава беше и последното ново попълнение Ян М'Вила, но той не се запомни много.

Наставникът Валтер Мадзари даде възможност за изява на 24-ма футболисти. Подготовката на тима обаче е в прекалено ранна фаза и продължават проверките за навлизане в ритъм.