Нов провал и освирквания за Интер на "Меаца"

Интер не успя да победи и опашкаря Болоня у дома. Нерадзурите на два пъти повеждаха, но в крайна сметка завършиха само 2:2. За капак на всичко Диего Милито изпусна дузпа в края, а Интер не бе получавал дузпа от 33 кръга.

След равенството нерадзурите остават пети с 50 точки, Болоня пък има 27 и е на 2 над зоната на изпадащите.

Мауро Икарди блесна в този мач за Интер, като отбеляза и двата гола. Аржентинецът вкара много красиви попадения, но те се оказаха недостатъчни.

В 6-ата минута Икарди откри с удар от воле. Преди паузата обаче Болоня изравни, след мощен удар на Пациенца при една добавка след спасяване на Ханданович. Икарди отново вкара с прекрасен удар от 25 метра за 2:1. Грешка в защитата на Интер позволи на Коне да изравни.

В 84-ата минута Паласио спечели първата за този сезон дузпа за Интер. Зад топката застана Диего Милито, но вратаря Курчи спаси удара на аржентинеца. В добавеното време Болоня пропусна да вземе трите точки, след двоен пропуск на Акуафреска.

Интер беше в кошмарна форма, като спечели само 2 точки от последните три кръга. Преди седмица нерадзурите изпуснаха два гола аванс срещу Ливорно и взеха само точка. Болоня пък се бореше за оцеляване вв серия А, като загуби три от последните си 4 мача.

За Интер не можеше да играе Джонатан и на неговото място бе Данило Д'Амброзио. Очакваше се Матео Ковачич да започне титуляр, но остана на пейката.

Още в 6-ата минута Интер поведе. Мауро Икарди се промъкна зад защитата на Болоня и засече от воле центрирането на Нагатомо отляво. Страхотен завършващ удар от аржентинеца и резултата вече бе 1:0.

Интер започна с огромно настроение. Камбиасо след това опита ножичен удар от границата на наказателното поле, но уцели Икарди.

Болоня също погледна напред. Ханданович трябваше да избива удар от дистанция на Христодопулос. След това Мантовани стреля с глава след статично положение, но не уцели вратата.

Болоня спечели на "Сан Сиро" срещу Интер миналия сезон и продължи да натиска в търсене на гола. Ханданович трябваше да избива удар на Натали с глава, който отиваше под гредата. Защитникът на Болоня засече топката след центриране от фаул.

Интер трябваше да направи принудителна смяна, когато Жуан се контузи. Той получи травма в коляното и бе сменен от Валтер Самуел.

Желанието на Болоня бе възнаградено с изравнителен гол. Гарикс мина през Нагатомо и стреля, но Ханданович спаси с невероятен рефлекс. Топката обаче отиде на пътя на Пациенца, който стреля с всичка сила от границата на наказателното поле. Ударът по земята мина през няколко футболисти и се заби в мрежата на Ханданович, който не видя навреме топката и не успя да реагира. Това бе първи гол на Болоня от игра от 9 февруари насам.

Интер опита да отвърне веднага. Курчи спаси удар на Камбиасо, а Ернанес не се справи добре с изпълнение на пряк-свободен удар.

След паузата Интер отново натисна. Положенията обаче не бяха чак толкова много. За да се стигне до 63-ата минута, когато Мауро Икарди отново се разписа. Аржентинецът получи топката от Нагатомо пред наказателното поле и с феноменален изстрел към далечния ъгъл я прати зад Курчи.

Топката се отклони в страничната греда и влезе в мрежата. Това бе първия мач на Икарди за Интер, в който вкарва повече от веднъж. За последно той направи това за последно през януари 2013.

Интер обаче отново не успя да задържи аванса си. Центриране отляво бе проспано от защитата на домакините. Топката мина над Камбиасо и се удари в Роландо, който в опита да я изчисти се подхлъзна. Топката се озова в краката на Коне, който от 2 метра я прати в мрежата - 2:2.

В 83-ата минута Интер получи така дълго чаканата дузпа в своя полза. Паласио се обърна в наказателното поле и опита да стреля, но бе задържан с ръка. Съдията посочи бялата точка. Интер не бе получавал дузпа от 33 кръга. Това бе първата за нерадзурите през този сезон.

Зад топката застана Диего Милито, но не изпълни въобще добре и вратаря Курчи дори не трябваше да се хвърля, за да спаси.

В добавеното време Болоня дори можеше да измъкне трите точки. Страхотна контраатака завърши с подаване отляво на Христодопулос подаде към Акуафреска, който стреля много мощно по земята, но Ханданович изби. Топката обаче се върна към Акуафреска, който опита добавка, но топката мина покрай гредата.

Все пак Болоня взе точка, а Интер продължава да затъва. Публиката изпрати с освирквания играчите на Валтер Мадзари.

ИНТЕР - БОЛОНЯ 2:2