Вяло 0:0 за Рома срещу Интер

Рома завърши 0:0 у дома с Интер и остана на 8 т. от водача Ювентус. Така Вълците свалиха напрежението в лагера на шампионите преди гостуването им на Милан днес.

Интер надигра домакините през първото полувреме, джалоросите упражниха натиск след почивката, но силите им приключиха 10-15 мин. преди края. Показателно е, че в отсъденото продължение нерадзурите почти през цялото време бяха в половината на домакините.

Още във 2-ата мин. Жервиньо преодоля защитник на тъчлинията и тръгна по диагонала към наказателното поле на Интер, но бе фаулиран. Ляич изпълни прекия свободен удар от около 25 метра, но ударът му не затрудни особено Ханданович, който боксира.

Малко по-късно Де Роси изведе Жервиньо с прехвърлящ пас и нападателят стреля от въздуха, но слабо и Ханданович отново спаси.

В 10-ата мин. Наинголан с далечен пас намери Ляич вляво. Сърбинът счупи в кръста Жонатан, но острият му пас в малкия пеналт бе неточнен. Интер отвърна с пас на Роландо към Икарди. Последният игра с топката, но поиска дузпа. В интерес на истината, той наистина бе задържан от Бенатия, но реферът не се трогна.

Центриране на Алварес позволи на Паласио да стреля с глава, но топката като по чудо мина над гредата. В 27-ата мин. пък отново Алварес нахлу в наказателното поле на Рома и подаде на Гуарин, но колумбиецът не овладя добре и стреля неточно от твърде малък удар.

В 32-ата мин. Наинголан продължи едно центриране към Дестро, той стреля в гредата, а Ханданович изпусна топката в мрежата на Интер. Съдията обаче свири засада.

В края на полувремето Алварес надигра двама защитници на Рома и подаде на Роландо, който на свой ред изведе Жонатан. Кастан обаче се хвърли на шпагат и не позволи вратата на домакините да бъде застрашена.

Като цяло, въпреки че застраши на няколко пъти вратата на нерадзурите, Рома бе учудващо пасивна през по-голямата част от полувремето и остави инициативата на Интер.

От началото на втората част домакините успяха да упражнят натиск срещу нерадзурите, но без особен успех. В крайна сметка треньорът на Вълците Руди Гарсия пусна в игра Миралем Пянич, за да внесе повече мисъл в играта на своите. Качеството на футбола обаче падна в сравнение с първото полувреме.

Едва в 67-ата мин. Торосидис се вклини отдясно и центрира по тревата. Роландо обаче изпревари Жервиньо в наказателното поле на Интер и изби в корнер. Малко по-късно Наинголан завърши многоходова атака на Рома с шут от движение с левия крак, но не намери вратата. Резервата на Интер Ернанес също опита късмета си отдалеч, но топката профуча в аут.

Вълците пропуснаха единственото си чисто положение четвърт час преди края. Наинголан се измъкна между няколко съперници в средата на терена и изведе Пянич. Острият изстрел на босненеца от границата на пеналта обаче бе спасен от Ханданович.  Малко по-късно отново Наинголан отне топката в средата и стреля отдалеч, но в аут.

Рома не игра мач от евротурнирите през седмицата, но силите на домакините не стигнаха дори за финален щурм. Така или иначе, Вълците не показаха шампионски характер и титлата изглежда ще си остане химера за тях.

Рома – Интер 0:0

Рома: Де Санктис, Торосидис, Бенатия, Кастан, Романьоли, Наинголан, Де Роси, Стротман, Ляич (55 Пянич), Дестро (81 Бастос), Жервиньо (89 Флоренци)

Интер: Ханданович, Роландо, Валтер Самуел, Жуан, Жонатан (88 Санети), Гуарин, Камбиасо, Алварес (64 Ернанес), Нагатомо, Паласио, Икарди (74 Бота)