Класиране

Серия -А - Резултати

Брояч

Интер загуби дербито на Италия

Ювентус взе победа №100 над Интер в историята на Дербито на Италия. Бианконерите се възползваха от слабата форма на съперника и го надвиха 3:1 у дома в 222-ия сблъсък между двата големи съперника.

Ювентус започна силно и още в 15-ата минута поведе. Лихтщайнер се разписа с плонж. Веднага след паузата Джорджо Киелини направи 2:0 след корнер, а Артуро Видал бе точен за 3:0 с добавка при един удар на Погба.

Интер върна един гол чрез Роландо в 71-ата минута, но нямаше сили за повече. Нерадзурите остават без победа от началото на 2014 г.

Дербито на Италия никога не е играно, откакто се присъждат 3 точки за победа, при такава разлика в класирането. Ювентус имаше 23 точки аванс пред Интер. Враждата между тези отбори отдавна е позната за всички, а през последните дни стана още по-ожесточена, заради опита за размяна на Мирко Вучинич с Фреди Гуарин.

И двамата не бяха в състава на своя тим. Вучинич бе на пейката, а Гуарин не бе в групата за мача.

За Ювентус не можеше да играе Джанлуиджи Буфон, който изтърпява наказание за червения картон срещу Лацио. На неговото място застана Марко Сторари. Андреа Пирло започна титуляр, след като получи почивка миналия мач.

Още в третата минута след корнер Карлос Тевес стреля, но Ханданович направи прекрасно спасяване. После Киелини стреля над вратата.

Натискът на Юве в началото даде резултат. Андреа Пирло подаде топката над защитата и Лихщайнер с плонж я засече с глава в далечния ъгъл.

Ранният гол даде още увереност на Юве и Погба стреля силно над вратата. След това Здравко Кузманович едва не си вкара автогол при един корнер, а Тевес стреля директно в Ханданович при една добра контраатака.

Интер имаше първият си добър шанс в мача малко преди паузата. Матео Ковачич напредна и подаде към Родриго Паласио, но аржентинеца стреля над вратата. Ханданович запази резултата 0:1 след силен удар на Асамоа.

След паузата Ювентус много бързо реши мача. В 47-ата минута домакините дръпнаха с 2:0. Отново след корнер се разписа Джорджо Киелини. Погба не успя да овладее топката, но Киелини с десния крак от воле опъна мрежата.

Интер опита да реагира, като Алварес проби отляво и центрира по земята за Паласио, който стреля добре, но не уцели вратата. Мадзари пусна в игра Диего Милито на мястото на Кузманович.

Интригата приключи в 55-ата минута, когато Юве вкара трети гол. Погба нахлу в наказателното поле и стреля, но Ханданович изби. Артуро Видал обаче бе точен с добавката. Това бе 11-ия гол на чилиеца за сезона в Серия А, което е най-доброто постижение в кариерата му.

20 минути преди края Интер върна едно попадение. След корнер защитникът Роландо се оказа най-съобразителен в наказателното поле и реализира за 3:1.

Юве можеше да вкара още голове до края. Пирло намери пространство да центрира отляво и подаде добре към Тевес, който обаче стреля високо. После Тайдер загуби топката и даде възможност за контра на Ювентус. Лихтщайнер стреля от дистанция с десния крак, но не уцели вратата.

В края Интер пропусна да направи поражението по-малко болезнено. Милито изработи възможност да Паласио, който обаче не беше точен. В края се появи и Мирко Вучинич, който замалко не премина в Интер. Негов удар бе избит в гредата от вратаря Ханданович.

ЮВЕНТУС - ИНТЕР 3:1
1:0 Лихтшайнер 15
2:0 Киелини 47