Класиране

Серия -А - Резултати

Брояч

Наполи пребори Интер в супершоу на "Сан Паоло"

Наполи победи Интер в дербито от деня на италианската Серия А. В среща от 16-ия кръг неаполитанци надделяха с 4:2 след страхотен мач на "Сан Паоло".

Първото полувреме бе много впечатляващо и в него паднаха пет гола. Още в 10-ата минута Гонзало Игуаин даде преднина на домакините. Последва динамична игра и от двата отбора, която даде резултат в последните 10 минути, когато паднаха 4 гола.

В 35-ата минута Камбиасо успя да изравни резултата, но Дрес Мертенс и Джемали успяха да дадат още по-убедителна преднина за Наполи. В даденото от съдията продължение на първата част Нагатомо успя все пак да намали на 2:3.

През второто полувреме Наполи наложи натиск, който доведе до втори жълт картон за Рикардо Алварес. Така Интер се затвори в своето наказателно поле и допусна гол в 81-ата минута дело на Кайехон.

В самия край на мача резервата Горан Пандев изпълни дузпа, извършена срещу него. Македонецът обаче не успя да реализира.

С победата Наполи събра 35 точки и е на трета позиция в класирането. Интер са пети с 28 точки.

Двубоят започна с натиск на гостите, но без сериозни положения пред вратата на неаполитанци. В 9-ата минута обаче Нагатомо не успя да изчисти добре едно центриране и топката попадна на воле за Игуаин, който не сгреши и даде преднина за домакините.

В 22-ата минута Фреди Гуарин се опита да изравни с далечен удар, но изстрелът му беше неточен. Само три минути по-късно Наполи беше близо до втори гол. Инсиниа засече центриране от дясно, но топката нацели страничната греда.

15 минути преди края на полувремето Паласио получи топката след заучено положение при непряк свободен удар, но ударът му мина над вратата. Все пак Интер изравни чрез Камбиасо в 35-ата минута след много добра атака на „нераадзурите“.

Само три минути по-късно обаче Наопли пак дръпна в резултата. При многоходова атака Мертенс получи топката от Джемали и с премерен удар от границата на наказателното поле направи 2:1.

Секунди по-късно домакините вече водеха с 3:1. Мертенс стреля от 17 метра, вратарят на Интер отрази удара му, но Джемали направи добавка за 3:1.

В даденото от съдията продължение на първото полувреме Гуарин успя да пусне пас към Нагатомо в наказателното поле на Наполи и японецът от близко успя да намали резултата.

Втората част започна с атаки и към двете врати. Наполи имаше преимущество и удар на Кайехон в 59-ата минута мина на сантиметри от вратата.

Последва натиск на Интер и в 66-ата минута Фреди Гуарин беше много близо до изравняване. При бърза контраатака той засече пас в малкото наказателно поле, но ударът му беше избит от защитник на Наполи.

В 71-ата минута Рикардо Алварес получи втори жълт картон за игра с ръка и остави Интер с човек по-малко. Това помогна много на Наполи и в 81-ата минута Инсиниа пусна топката към Кайехон и той на празна врата реализира.

В даденото от съдията продължение резервата Горан Пандев беше фаулиран в наказателното поле на Интер и Наполи получи право да изпълни дузпа. Македонецът се нагърби с отговорността, но изтърва.

НАПОЛИ – ИНТЕР 4:2