Интер игра едно полувреме и се класира на осминафинал

Интер се класира за осминафиналите на Купата на Италия, като победи с 3:2 у дома Трапани. Нерадзурите се напрегнаха само през първото полувреме, когато вкараха три гола и си осигуриха преминаването наред.

След паузата обаче се отпуснаха и инкасираха два гола, което направи заключителните минути нервни. Все пак попаденията на Гуарин от фаул, Белфодил и Тайдер от дузпа, бяха достатъчни за успеха.

Заради лошото си класиране миналия сезон, Интер започна надпреварата за Купата на Италия през тази година рано рано. През август нерадзурите рабзиха 4:0 Читадела у дома в третия кръг, а сега трябваше да посрещнат Трапани в битка за осминафиналите.

Треньорът Валтер Мадзари направи редица промени в състава си и остави да почиват основни играчи. Титуляри започнаха вратаря Карисо, защитника Андреоли, халфовете Уолъс, Перейра, Ковачич и Мудингай и нападателя Белфодил.

Още през първото полувреме Интер си опече работата. В 4-ата минута домакините поведоха. Фреди Гуарин вкара директно от фаул с хубаво изпълнение.

Ранният гол успокои домакините, които намалиха оборотите. Трапани играеше добре и се защитаваше дисциплинирано. Без обаче да опитва да атакува. Удар на Юнко в средата на полувремето мина над вратата.

В края на първата част Интер увеличи оборотите и вкара още два гола. Първо в 40-ата минута Белфодил изпревари Терлици и засече топката в близкия ъгъл. Той се възползва от добро центриране на Перейра.

Само 3 минути след това Интер получи дузпа. Гуарин бе съборен от закъснелия Юнко и Тайдер получи правото да изпълнява. Той бе точен за 3:0 още преди паузата.

През второто полувреме обаче Трапани заигра по-смело, а Интер явно бе решил, че е свършил работата си. Юнко стреля силно от дистанция и Карисо трябваше да спасява.

В 54-ата минута Трапани върна един гол. Качета бе точен, като промуши топката между краката на вратаря Карисо.

Този гол допълнително окуражи гостите и те бяха определено по-добрия тим на терена след почивката. Чарамитаро стреля от дистанция, но топката мина съвсем близо над напречната греда.

В 72-ата минута Чарамитаро асистира към Басо, който обаче стреля твърде в центъра и Карисо спаси. Интер беше напълно заспал. В края за Интер дебютира и младока Бонацоли, който е роден през 1997 г.

Гостите вкараха и втори гол в 90-ата минута, за да направят четирите минути добавено време истинска драма. Мадония засече топката от центъра на наказателното поле и преодоля Карисо. В добавеното време Трапани не успя да направи нищо и загуби.

Интер продължава на осминафиналите, където ще играе срещу Удинезе. За Трапани остана рекорда за първи път в историята си да играе в четвъртия кръг за Купата на Италия.

ИНТЕР - ТРАПАНИ 3:2