Интер изпусна Болоня

Интер изпусна възможността да се изравни на третото място с Наполи, като направи само 1:1 като гост на Болоня. Нерадзурите не играха толкова добре, но изпуснаха половин дузина възможности да спечелят мача. Играчите на Мадзари удариха по една греда в добавеното време на всяко от полувремената.

Изненадващо Коне откри за Болоня още в 12-ата минута. Той завърши прекрасна контра за домакините. Интер натисна и пропусна добри възможности да изравни. Гуарин нацели гредата в края на първото полувреме.

След почивката Интер имаше пълно надмощие, но пропусна много положения. С пропуски се отличиха Паласио, Камбиасо, Гуарин. Вратарят на Болоня Курчи спаси доста ситуации. В добавеното време Жуан разтресе гредата за втори път, но Интер не успя да спечели.

Интер се нуждаеше от победата, за да се изравни по точки с третия в класирането Наполи, докато Болоня започна мача в зоната на изпадащите и само на точка пред последния.

Валтер Мадзари имаше доста проблеми с контузии. В състава се завърна Уго Кампянаро, който не игра 2 месеца заради травма. Той замени наказания Андреа Ранокия. В отбрана действаха още Роландо и Жуан. Тайдер се изправи срещу бившия си тим и още след минута игра получи жълт картон.

Още в началото обаче Болоня поведе в резултата, макар Интер да доминираше в играта. Хубава контраатака след корнер на Интер, завърши с подаване към Панайотис Коне, който от 10 метра необезпокояван прати топката в мрежата за 1:0.

От Болоня обаче съжаляваха, че съдията даде авантаж в началото на атаката и по този начин спести на Тайдер втори жълт картон.

Веднага след попадението можеше да стане 1:1. Родриго Паласио отклони дълго подаване, но Джанлука Курчи с крака успя да избие удара.

На другата врата Кристалдо стреля с глава, но право в Ханданович, докато удар на Диаманти бе блокиран от защитник. Юто Нагатомо напусна играта за Интер още преди паузата, заради травма в прасеца. Перейра влезе на неговото място.

Родриго Паласио пропусна още една добра възможност, след пас на Джонатан, но удара му с глава мина покрай гредата. Интер продължи да пропуска. Точно преди паузата първо Тайдер, а след това и Перейра подадоха успоредно на голлинията, но нямаше кой да засече топката.

С последния удар за полувремето, Гуарин стреля от фаул и след рикошет топката срещна напречната греда, но Болоня се оттегли с аванс в резултата. На почивката треньора на домакините Поли смени централния нападател Кристалдо с Роландо Бианки.

Веднага след паузата Диаманти опита удар от фаул, но Ханданович внимаваше и изби в корнер.

В 51-ата минута Интер изравни. Точен бе Джонатан, който стреля, топката се отклони в Антонсон и спря в мрежата зад Курчи.

Само четири минути след това Бианки стреля без подготовка от воле от дистанция, но Ханданович с прекрасен рефлекс изби.

Последваха силни минути за Интер. Камбиасо засече топката след корнер, но го направи с бедрото и не уцели вратата. След това Гуарин пропусна в ситуация, в която не бе отсъдена засада срещу него, каквато имаше. Той се измъкна отдясно обърна се и стреля, но Курчи изби в корнер.

Гуарин отново пропиля възможност за гол 20 минути преди края. Джонантан подаде отдясно към колумбиеца, който от точката за дузпата стреля над вратата. В края Мадзари смени защитника Кампаняро с нападателя Белфодил, в опит да вземе победата.

В края Интер пропусна още няколко отлични възможности за гол. В добавеното време вратарят Курчи спаси удар с глава на Роландо. След това отново в допълнителните 2 минути Интер уцели гредата, както и в края на първото полувреме. Жуан стреля от воле, но разтърси напречната греда и мача завърши 1:1.

БОЛОНЯ - ИНТЕР 1:1