Рома победи Интер с 3:0 на "Меаца"

Рома продължава с изумителното си представяне този сезон в Серия А, като разгроми 3:0 Интер насред "Сан Сиро". Вълците имат вече 7 победи от 7 мача и са непоклатими на върха в класирането. Това пък беше първо поражение за хората на Валтер Мадзари за сезона и те остават с 14 точки в актива.

Вълците ухапаха три пъти съперника през първото полувреме. Два от головете вкара неостаряващия Франческо Тоти. Капитанът на Рома вече има 11 попадения в кариерата си срещу Интер, а седем от тях са насред "Сан Сиро".

Тоти откри резултата в 18-ата минута с топовен шут от разстояние. В 40-ата ветерана удвои с попадение от дузпа за нарушение срещу Жервиньо. В 44-ата минута Алесандро Флоренци оформи крайния резултат.

След паузата Интер стигна до една греда и един отменен гол заради нарушение. Рома пък завърши мача с 10 души, след като Балдзарети бе изгонен за 2 жълти картона. Въпреки това римляните взеха най-голямата си победа като гост на "Сан Сиро" в историята.

Двата отбора надминаха очакванията до момента, като нямаха поражение за сезона. Рома изуми всички с 6 поредни победи и нямаше изпусната точка. Вълците бяха с най-доброто нападение и най-добрата атака.

Интер пък взе само победи и 2 равенства срещу Ювентус и Каляри в миналия кръг. Нерадзурите също се представяха отлично.

Треньорът на домакините Валтер Мадзари имаше проблеми в отбрана, където липсваше Кампаняро. Роландо зае мястото му в защитата. Паласио водеше атаката, а зад него действаше Рики Алварес.

За Рома отсъстваше Майкон и Торосидис пак бе предпочетен като десен бек. Вълците играеха отлично срещу Интер на "Сан Сиро", където нямаха загуба в последните 4 гостувания. Мачът започна с минута мълчание за жертвите от трагедията в Лампедуза, като броя на загиналите може да надмине 300 души.

Мачът започна отлично за Рома и гостите поведоха още в 18-та минута. Капитанът Франческо Тоти откри с невероятен удар от дистанция, който се заби в мрежата. Ханданович дори не мръдна.

Това беше гол №229 за Тоти в Серия А. Това беше и десети гол на нападателя срещу Интер в Серия А. Нерадзурите са една от любимите му жертви.

Нерадзурите опитаха да отвърнат веднага, но Рома атакуваше много добре. Жервиньо бе на път да удвои, но бе спрян в последния момемн от шпагат. Фреди Гуарин опита мощен шут от дистанция, който разтресе гредата.

Де Санктис отрази удар с глава на Рики Алварес, а Тайдер за малко не вкара от пряк-свободен удар. Последваха доста нервни моменти и картони и за двата отлора.

В края на полувремето Жервиньо изработи дузпа за Рома. Той беше изолиран на флагчето за корнера, но финтира Камбиасо и след това бе съборен от Алваро Перейра. Повторенията не убедиха, че нарушението е вътре в наказателното поле, но съдията даде дузпа.

Тоти застана зад бялата точка и увеличи головете си до 230. Капитанът вече има 14 гола отбелязани на "Сан Сиро" в кариерата си - по 7 срещу Интер и Милан.

Рома натисна в края на полувремето и Роландо трябваше да избива удар на Флоренци, който все пак вкара гол в 44-ата минута. Класическа контраатака на Рома завърши с третото попадение в мача. Вълците я организираха след корнер на Интер. Строотман подаде към Флоренци, който от дясно прати диагоналния си удар в мрежата зад Ханданович - 3:0.

На почивката Мадзари остави в съблекалнята Алваро Перейра и пусна Мауро Икарди на неговото място. Това обаче не донесе нужния за Интер ефект.

Веднага след паузата Рома имаше възможност за гол. Строотман подаде бързо за Флоренци, който опита удар веднага, но Ханданович изби.

Постепенно Интер опита да натисне, но не стигаше до нещо сериозно пред вратата на Рома. В 66-ата минута топката влезе във вратата на Де Санктис, но попадението бе отменено заради фаул срещу вратаря. След центриране на Паласио, вратаря на Рома скочи и хвана топката, но Ранокия го блъсна и топката се озова в мрежата. Попадението бе отменено заради нарушение.

Жервиньо пропусна да реши всичко с четвърти гол в мача. В 72-ата минута нападателя се откъсна на контраатака, след като пое топката в своята половина и излезе сам срещу вратаря, но Ханданович спаси удара му.

В 75-ата минута солидната отбрана на Рома бе на път сама да вкара вълка в кошарата. Балдзарети върна рисковано назад с глава и Икарди бе на сантиметри да засече топката в мрежата пред вратаря Де Санктис.

Последните 10 минути Рома игра с 10 души. В 79-ата минута Федерико Балдзарети бе изгонен за втори жълт картон, след закъснял шпагат срещу Алварес. До края обаче Интер не успя дори да вкара почетен гол.

Това донесе седма поредна победа за Рома, която е само на два успеха от рекорда на Ювентус стартирал с 9 поредни победи. Освен това Вълците имат само един допуснат гол във вратата си за тези 7 мача и вкараха вече 20 пъти.

ИНТЕР - РОМА 0:3