Интер би мазно Фиорентина с красиви голове

Интер създаде страхотен футболен спектакъл и обърна Фиорентина от 0:1 до 2:1, за да вземе победата в последния мач от петия кръг на Серия А.

Успехът изкачи „нерадзурите“ до второ място във временното класиране, благодарение на головата им разлика, по-добра от тези на Наполи и Ювентус.

Фиорентина продължи със серия от вече 13 поредни загуби в гостуванията си на "Сан Сиро", въпреки че откри резултата.

Джузепе Роси водеше уверено атаката на „виолетовите“, и на няколко пъти опита да преодолее Самир Ханданович, на стражът бе на мястото си. Още преди края на първото полувреме обаче, гостите загубиха капитана си Мануел Паскуал, заради контузия.

Нето отказа на другата врата Фреди Гуарин, а Гонсало Родригес преди това спря Рики Алварес със самоотвержена изява.

Всичко по-интересно през мача се случи през второто полувреме на срещата, когато паднаха и трите попадения.

Хоакин бе задържан от Жуан в 59-та минута, и арбитърът Валери отсъди дузпа. Джузепе Роси застана зад бялата точка, и бе точен, за да даде аванс на Фиорентина в 60-та минута.

Малко изненадващо, Роси бе заменен в 69-та минута, и отстъпи мястото си на Иличич.

В 72-та минута резултатът бе изравнен, след като защитата на Фиорентина не се ориентира добре, центрирана отляво топка попадна на гърдите на Камбиасо, и той от воле от вратарското поле я пращи с мощен шут в мрежата за 1:1.

Критична ситуация имаше за Ханданович в 80-та минута, когато се озова на точното място, за да спре на гол линията мощен удар на Иличич.

В 83-та минута обаче нова грешка в защитата на Фиорентина даде шанс на една топка да достигне до Джонатан, и той с труден удар обърна резултата до 2:1 в полза на Интер.

След четири минути Перейра можеше да реши всичко в полза на домакините, но Нето спаси. Въпреки това, повече възможности за „виолетовите“ да изравнят нямаше, и Интер се поздрави с трудно извоюван успех срещу Фиорентина.